Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Ekonomikas ministrs uzdod lauzt līgumu par dīzeļdegvielas valsts rezervēm un lūdz Ģenerālprokuratūru veikt pārbaudi

Publicēts 2009-07-06 13:47:45

Samazināt palielināt tekstu

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) ir uzdevis sākt 1,4 miljonu latu vērtā līguma laušanas procedūru ar SIA „Firma „Vigo”” par dīzeļdegvielas obligāto rezervju valsts daļas izveidi. Tāpat ministrs ir nosūtījis Ģenerālprokuratūrai vēstuli, lūdzot veikt pārbaudi par minēto līgumu.

Ministrijā pašlaik vēl tiek izvērtēts, kā tiek pildīts ar SIA „Firma „Vigo”” noslēgtais līgums 193 200 latu vērtībā par  benzīna rezervju valsts daļas izveidi.

„Mēs esam guvuši pierādījumus tam, ka SIA „Firma „Vigo”” īpašumā vai nomā nav noliktavu, kurās būtu iespējams uzglabāt līgumā noteikto dīzeļdegvielas apjomu. Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka SIA „Firma „Vigo”” nav nodrošinājusi dīzeļdegvielas valsts rezervju pakalpojuma sniegšanu un tā enerģētiskās krīzes laikā nespētu piegādāt dīzeļdegvielu līgumā noteiktajos apjomos un termiņos. Esmu uzdevis ministrijai sākt darbu pie līguma laušanas ar firmu. Visu mūsu rīcībā esošo informāciju esam nodevuši prokuratūrai, lai tā izvērtētu šo lietu no krimināltiesiskās puses,” uzsver ministrs.

Ministrs vēstulē prokuratūrai norāda, ka Ekonomikas ministrija, īstenojot Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras (BEMVA) reorganizāciju, no 1.jūlija pārņem daļu no BEMVA funkcijām un saistībām.

Šajā funkciju un saistību pārņemšanas procesā ministrijas amatpersonas konstatējušas, ka SIA „Firma „Vigo”” nav izpildījusi ar BEMVA noslēgto līgumu par  dīzeļdegvielas obligāto rezervju valsts daļas izveidi. Par to liecina Lietuvas enerģētikas ministra vietnieka Henrika Bernatavičius vēstule BEMVA vadībai, ar kuru viņš, pretēji SIA „Firma „Vigo”” apgalvojumiem, informē, ka Klaipēdas naftas terminālī netiek glabātas naftas produktu rezerves Latvijas valsts vajadzībām.

SIA „Firma „Vigo”” ir pieprasījusi samaksu par it kā sniegtajiem pakalpojumiem, bet neviens no piestādītajiem rēķiniem nav apmaksāts.
1,4 miljonu latu vērto līgumu, par kuru A.Kampars lūdzis prokuratūrai veikt pārbaudi, BEMVA noslēgusi 2009.gada marta beigās.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv