Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Ekonomikas policija atklāj noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Publicēts 2007-07-04 14:11:05

Samazināt palielināt tekstu

Valsts policijas (VP) darbinieki atklājuši, ka viena no Latvijas bankām tiek izmantota, lai legalizētu noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus kriminālprocesā, kas tika uzsākts šā gada 20.aprīlī pēc Krimināllikuma 195.panta 3.daļas "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju", veicot bezskaidras naudas pārskaitījumus uz ārvalstu kompāniju kontiem vienā no Latvijas kredītiestādēm, arestējuši naudas līdzekļus 349.058,92 LVL (trīs simti četrdesmit deviņi tūkstoši lati) apmērā.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki noskaidrojuši, ka Latvijā, laika posmā no 2004.gada marta mēneša līdz jūlija mēnesim ārzonas kompānijas konts vienā no Latvijas bankām izmantots ienākošo bezskaidras naudas pārskaitījumu saņemšanai no kādas NVS (Neatkarīgo Valstu Savienība) valsts alkohola ražošanas sabiedrības. Naudas līdzekļi iegūti no nelikumīgas uzņēmējdarbības un izvairīšanās no nodokļu nomaksas, par ko Latvijā ir paredzēta atbildība pēc Krimināllikuma 207.panta "Uzņēmējdarbība bez reģistrēšanas un bez atļaujas (licences)" un 218.panta "Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas".

Šā gada 18.jūnijā Ekonomikas policijas pārvaldes darbinieki pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, krimināllietas ietvaros, sadarbībā ar Latvijas Republikas (LR) Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru pieņēma lēmumu uzsākt procesu par noziedzīgu mantu.

Šā gada 28.jūnijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atklātā tiesas sēdē, izskatot procesu par noziedzīgi iegūtu mantu, atzina ārvalstu kompāniju kontos esošos finanšu līdzekļus 349.058,92 LVL (trīs simti četrdesmit deviņi tūkstoši lati) apmērā saistītus ar noziedzīgu izcelsmi un nolēma tos konfiscēt un ieskaitīt valsts budžetā.

www.vp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv