Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sports

Enduro darbība Latvijā pārliecinoši attīstās, jaunā sezona uzsākta ar jaunu rekordu

Publicēts 2008-05-06 10:23:33

Samazināt palielināt tekstu

Nedēļas nogalē 3. maijā Talsu rajona Mundigciemā norisinājās pirmais Latvijas čempionāta endurokrosā un otrais Baltijas čempionāta endurokrosā sacensību posms.

Pirmajā Latvijas posmā uz starta līnijas stājas 171 dalībnieks, kas pārspēj visus līdz šim dalībnieku skaita rekordus. Kopvērtējumā solo klases ieskaitē labākais rezultāts kluba Motosports braucējam Madaram Pureklim, kas startā braucienu pārliecinoši uzsāka kā pirmais un divus stundu garumā spēja saglabāt līdera pozīcijas.

Sestdien kā pirmie uz starta devās kvadraciklu klases braucēji. Šogad starp kvadraciklu klašu dalībniekiem bija arī daiļā dzimuma pārstāves – Monta Dišlere - Kirilko un Indra Romāne kvadri open C klasē un Igaunijas pārstāve Kaisa Raadik kvadri ATV klasē. Attiecīgi Monta Dišlere Kirilko kopvērtējuma savā klasē ieņēma 12. vietu un Indra Romāne 14. vietu, savukārt Igaunijas pārstāve ATV klasē – 11. vietu.

Kvadri open klasē labākais rezultāts Agrim Neijam, kvadri C klasē – Raimondam Zaltkovskim un ATV klasē ātrākais kaimiņu valsts, Igaunijas, pārstāvis Andres Timmkus. Jauniešu klasē kopvērtējumā ieskaite vienam braucējam – Mārtiņam Mīkstajam.

Iespaidīgs skats bija vērojams, kad uz starta stājās un braucienā devās solo klases pārstāvji. Visnotaļ masveidīgais starts šoreiz vissekmīgākais bija Madaram Pureklim. Arī savā mājas trasē veiksmīgs starts braucējam Ivaram Tellem - startā izvirzījās otrajā vietā. Tomēr skaidrāks sportistu sadalījums izlīdzinājās pēc otrā apļa. Pārliecinoši pa pirmo ietu turpināja braukt Madars Pureklis, pirmajā desmitniekā arī citi Latvijas jaunās paaudzes sportisti – Edgars Siliņš, Eduards Stefanovičs, kopvērtējumā arī savā klasē izcīnot godalgotās vietas. Veiksmīgais sportistu brauciens arī pārstāvošajam klubam Motosports kopvērtējuma deva pirmo vietu klubu ieskaitē. Otrā vieta klubam Moto AZ, trešā vieta Motosports 2. komandai.

Latvijas un Baltijas čempionāta endurokrosā Mundigciema posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

E1 klase:
1. Madars Pureklis;
2. Einārs Vinters;
3. Edgars Siliņš;

E2 klase:
1. Eduards Stefanovičs;
2. Lauris Ermanis;
3. Armands Jankovskis;

E3 klase:
1. Jānis Vinters;
2. Kristaps Bajārs;
3. Jānis Rasmanis;

85ccm klase:
1. Uldis Spulle;
2. Miks Zambergs;
3. Arvis Balodis;

Senioru klase:
1. Artūrs Robežnieks;
2. Ivars Telle;
3. Ivars Miķelsons;

Kvadri open klase:
1. Agris Neija;
2. Raimonds Baltgalvis;
3. Andris Grāviņš;

Hobby klase:
1. Rūdolfs Pumpurs;
2. Arvis Bumbiers;
3. Jurijs Žižkuns;

C klase:
1. Oskars Pugovičs;
2. Jānis Baunis;
3. Mārtiņš Maurinš;

Veterānu klase:
1. Vilnis Jenčs;
2. Raitis Evarsons;
3. Ričardas Dounelavičus;

Kvadri ATV klase:
1. Andres Timmkus;
2. Elmo Erlich;
3. Margus Jaan;

Kavdri juniori:
1. Mārtiņš Mīkstais;

Kvadri C:
1. Raimonds Zaltkovskis;
2. Armands Jurševics;
3. Guntars Millers.

Nākamais sacensību posms 7. jūnijs Lietuva – Baltijas čempionāts endurokrosā.

Enduro - visdemokrātiskākā motosporta disciplīna, kas nodrošina pirmo soļu apgūšanu sacensībās ikvienam, kuru aizrauj bezceļu motobraukšana. Enduro sacensības notiek brīvā dabā, maršrutu veidojot no dažādas sarežģītības dabiskā reljefa – meža takām, stigām, pļavām, ūdens šķēršļiem, akmeņu krāvumiem, kalniem, zemes ceļiem un asfalta posmiem. Sacensībās dalībnieki individuāli dodas trasē ar minūtes intervālu, vadoties pēc maršruta norādēm, saglabājot leģendā norādīto vidējo ātrumu. Sacensību ilgums – vidēji sešas stundas.

Endurokross - motosporta disciplīna, kas sevī apvieno enduro maršruta principus ar motokrosa noteikumiem un dinamismu. Sacensības norisinās dabiskā reljefa nospraustā maršrutā ar kopēju startu un sacensību ilgumu – divas stundas, iesācējiem stunda.

Motopiedzīvojumu sacensības - sacensību pamatā ir motosportistu orientēšanās apvidū (viena vai vairāku pagastu teritorijā), meklējot kontrolpunktus. Sacensību ietvaros arī sarežģītu un fiziski smagu šķēršļu pārvarēšana.

www.endurosports.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Vinters; Endurokross; Enduro; Motosports; Artūrs Robežnieks; Madars Pureklis; Lauris Ermanis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv