Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

FEJS Latvija novembrī aicina atcerēties savu mecenātu

Publicēts 2009-11-09 14:08:28

Samazināt palielināt tekstu

04.11.2009

Nesavtīgi dot – šie ir atslēgas vārdi, kas raksturo FEJS Latvija rakstu konkursa Tavā notikumu epicentrā novembra tēmu Mans mecenāts un izglītības mecenātisms. Vai tie būtu bagāti onkuļi, organizāciju fondi vai vecāki, FEJS Latvija aicina katram pašam izvērtēt visus savus redzamos un neredzamos mecenātus, kuri izveidojuši mūs tādus, kādi mēs šodien esam. Darbi par šo tēmu iesūtāmi līdz 30. novembrim.

Rakstu konkurss, ko organizē starptautiskās žurnālistu organizācijas FEJS Latvijas lokālā grupa sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu, uzsākts šī gada septembrī un ilgs līdz nākamā gada jūnijam. Konkursā jaunieši katru mēnesi aicināti izteikties par noteiktu Latvijā un/vai pasaulē aktuālu vai domu raisošu tēmu. Darbi jāsūta uz epastu [email protected], un to izpausmes žanrs var būt katra dalībnieka brīvi izvēlēts: eseja, raksts, blogs, intervija, reportāža.

Iesūtītie darbi tiek automātiski publicēti FEJS Latvija mājaslapā lv.fejs.org, kur tos var lasīt un komentēt. Atkarībā no rakstu tematikas un saskaņojot ar autoru, tiek nodrošinātas arī tālākas rakstu publicēšanas iespējas konkursa sadarbības portālos www.esmaja.lv, www.e-art.lv u.c. Savukārt nākamā mēneša vidū tiek noteikts labākais iepriekšējā mēneša raksts un tā autors, kas saņem balvu no LU Fonda.

Katru mēnesi rakstu vērtēšanai tiek piesaistīts kāds Latvijas mediju pārstāvis. Līdz šim rakstus jau vērtējuši tādi žurnālisti kā Ieva Alberte, Ansis Bogustovs. Katru mēnesi rakstus vērtē arī konkursa pastāvīgā žūrija: FEJS Latvija rakstu konkursa veidotājas un LU Fonda pārstāve. Rakstu vērtēšana notiek pēc šādiem kritērijiem: oriģinalitāte, kvalitāte, nozīme.

Konkursa mērķis ir veicināt intensīvu informācijas apmaiņu par sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī dot iespēju jauniešiem, jo īpaši žurnālistikas studentiem veidot savu viedokli par noteiktiem tematiem un situācijām Latvijā un pasaulē, kā arī pilnveidot un papildināt savu profesionālo žurnālistisko pieredzi.

Vairāk informācijas par konkursu un citām FEJS Latvija aktivitātēm skatīt mājaslapā lv.fejs.org.

FEJS (Forum for European Journalism Students) ir nevalstiska bezpeļņas organizācija, kas Eiropā aktīvi darbojas kopš 1988. gada vairāk nekā 30 valstīs. 2008. gada augustā FEJS grupa tika izveidota arī Latvijā (FEJS Latvija) - tā ir ne tikai oficiāla organizācija, bet arī platforma, kas dod iespēju satikties žurnālistikā ieinteresētiem cilvēkiem, diskutēt par Latvijas un pasaules žurnālistikas tendencēm. Vairāk par FEJS starptautisko organizāciju skatīt mājaslapā http://fejs.org/ , savukārt par FEJS Latvija – lv.fejs.org un portāla draugiem.lv domubiedru grupā „FEJS Latvija”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv