Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Gada pirmajos trīs mēnešos tiesām ieteikti 208 maksātnespējas procesa administratori

Publicēts 2008-04-23 21:26:16

Samazināt palielināt tekstu

2008.gada pirmajos trīs mēnešos valsts aģentūra "Maksātnespējas administrācija" (turpmāk – Maksātnespējas administrācija) Latvijas apgabaltiesām, kā arī rajonu un pilsētu tiesām ieteikusi 208 maksātnespējas procesa administratora kandidātus, kas ir par 238 administratoriem mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.
2008.gada martā tiesām ieteikti 104 maksātnespējas procesa administratori. Statistiskie dati rāda, ka visvairāk administratoru – 67 – ieteikti Rīgas apgabala tiesās, 6 – Latgales apgabala tiesās, 19 – Kurzemes apgabala tiesās, 6 – Zemgales apgabala tiesās un 6 Vidzemes apgabala tiesās.

Apkopotie statistikas dati rāda, ka martā visvairāk maksātnespējas pieteikumu – 32 – Latvijas rajonu un pilsētu tiesās iesniedzis Valsts ieņēmumu dienests. Paši parādnieki martā pieteikumus iesnieguši 29 gadījumos, bet kreditori – 27 gadījumos. Kopējais iesniegto pieteikumu skaits par maksātnespējas lietas ierosināšanu ir 149.
Līdz 2008. gada 31.martam lielākais administratoru skaits bija Rīgas tiesu apgabala darbības teritorijā, kur vēlmi pretendēt uz maksātnespējas procesu administrēšanu izteikuši 250 administratori. Savukārt vismazāk – 206 administratori – pretendēja Latgales tiesu apgabala darbības teritorijā.

178 maksātnespējas procesos administratori ieteikti pirmo reizi pēc uzņēmuma maksātnespējas lietas ierosināšanas, kas ir par 22 gadījumiem vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. 25 gadījumos administratora kandidāts ieteikts procesos, kur iepriekšējais administrators atcelts, savukārt 5 gadījumos administratora kandidāts ieteikts procesos, kur iepriekšējais administrators atkāpies.

Pilnīgus statistikas datus iespējams iegūt Maksātnespējas administrācijas interneta mājas lapā www.mna.gov.lv sadaļā "Statistika".

Valsts aģentūra "Maksātnespējas administrācija" ir Tieslietu ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kuras darbības mērķis ir īstenot valsts politiku maksātnespējas procesa jautājumos, aizsargāt darbinieku intereses to darba devēju maksātnespējas gadījumos un likumā noteiktajā kārtībā īstenot valsts un sabiedrības interešu aizsardzību maksātnespējas jautājumos.

www.mna.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Maksātnespējas administrācija; Administrators;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv