Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Gaidis Bērziņš: nākamajai valdībai būtu jāpieprasa Krievijai atlīdzināt kompensāciju izdevumus bijušajiem Abrenes iedzīvotājiem

Publicēts 2007-12-12 00:35:10

Samazināt palielināt tekstu

"Nākamajai valdībai būtu jāvēršas pie Krievijas Federācijas ar prasību atlīdzināt tos izdevumus, kas Latvijai radušies, izmaksājot kompensācijas bijušajiem Abrenes apriņķa sešu pagastu (turpmāk – Abrenes) iedzīvotājiem," uzskata tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

"Beidzot ir atrisināts robežlīguma jautājums ar Krieviju un Latvija ir atteikusies no savām tiesībām uz Abreni. Tomēr Latvija ir pildījusi savu pienākumu pret tiem iedzīvotājiem, kuriem savulaik šajā teritorijā piederēja nekustamais īpašums, izmaksājot tiem kompensācijas un dodot iespēju saņemt zemi citās Latvijas vietās. Tā kā Abrene ir iekļauta Krievijas Federācijas teritorijā, uzskatu, ka Krievijas pienākums ir atlīdzināt Latvijai tos izdevumus, kas radušies, lai izmaksātu šīs kompensācijas," ir pārliecināts G.Bērziņš.

"Iespējams, šis uzdevums būtu jāiekļauj nākamās valdības deklarācijā," norāda tieslietu ministrs.

"Tāpat uzskatu, ka nākamajai valdībai, sadarbojoties ar parlamentu, būtu beidzot jāatrisina arī čekas maisu jautājums. Tas ir mūsu pienākums pret vēsturi un, atverot čekas maisus, tiks pielikts punkts savstarpējām aizdomām un spekulācijām par to saturu," uzskata G.Bērziņš.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv