Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ģeologam Pēterim Liepiņam - 100

Publicēts 2007-02-19 15:30:25

Samazināt palielināt tekstu

Otrdien, 20. februārī plkst. 15:00 Latvijas Dabas muzeja ģeoloģijas ekspozīcijā notiks ģeologa Pētera Liepiņa 100 gadu jubilejai veltīts atceres pasākums un ekspresizstāde. Pēteris Liepiņš bijis starptautiski atzīta zinātnes autoritāte paleontoloģijā un stratigrāfijā, vācis plašus materiālus un izdarījis mērījumus par tektoniskajām plaisām Latvijas pamatiežos un strādājis citās ģeoloģijas nozarēs.

Pēteris Liepiņš savas dzīves gaitas uzsāka 1907. gada 11. februārī Madonas pusē – Kalsnavā. Pēc skolas beigšanas topošo zinātnieku dzīve aizveda uz Latvijas Universitātes (LU) matemātikas - dabaszinātņu fakultāti, kur ģeologa specialitātē uzsāktās studijas kļuva par viņa dzīves aicinājumu un lielo mīlestību. Pēc studiju beigšanas P. Liepiņš strādājis par dabas zinību un ģeogrāfijas skolotāju, paralēli kā brīvprātīgais sākot darboties LU ģeoloģijas institūtā.

1939. gadā P.Liepiņš kļuvis par jaunāko asistentu Latvijas Universitātes Ģeoloģijas un Paleontoloģijas institūtā, kur iesācies viņa darbs studentu izglītošanā. Ilgus gadus P.Liepiņš pasniedzis zemes zinātnes Latvijas Universitātē un laikabiedriem atmiņā palicis kā demokrātisks, dzīvespriecīgs, taču nopietns cilvēks ar universālām zināšanām par ģeoloģiju. Paralēli studentu izglītošanai P.Liepiņš strādājis arī Ģeoloģijas un derīgo izrakteņu institūtā, kurā nostrādājis līdz mūža beigām.

1951. gadā viņš aizstāvējis zinātņu kandidāta disertāciju "Baltijas famenas stāvs" un ieguvis zinātņu kandidāta statusu. Ģeologa dzīves gājums pārtrūka 1964. gadā, kad viņš tika atrasts miris viesnīcā Maskavā. Laika biedri stāsta, ka P.Liepiņš uz Maskavu devies atrādīt doktora disertāciju, taču viesnīcā, kur tika atrastas ģeologa mirstīgās atliekas, nekādas disertācijas nebija, līdz ar to paliek neatbildēti jautājumi vai P.Liepiņš disertāciju tiešām ir rakstījis, jo darba laikā tas darīts netika, vai arī disertācija saturējusi tādu informāciju, kura atklātībā nonākt nedrīkstēja.

Pētera Liepiņa vitalitāte, dzīvotprieks, zinātkāre un dejas mīlestība vēl arvien dzīvo līdzcilvēku atmiņās.

Sīkāka informācija: muzejā pa tel.7356046

www.dabasmuzejs.gov.lv

Pēteris Liepiņš

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas Dabas muzejs; Pēteris Liepiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv