Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Getliņi uzstāda modernāko attīrīšanas iekārtu Ziemeļeiropā

Publicēts 2009-08-28 15:05:34

Samazināt palielināt tekstu

24.08.2009

Sākot ar šodienu, SIA “Getliņi EKO” poligonā darbību sāks  tikko uzstādītas gāzu attīrīšanas tehnoloģijas, kurām līdzvērtīgas nav visā Ziemeļeiropā. Līdz ar to Getliņi kļūs par vienu no videi visdrošākajiem un draudzīgākajiem poligoniem Eiropā. Attīrīšanas tehnoloģiju iegāde un uzstādīšana risināta kompleksi ar citiem "Getliņu" poligona attīstības jautājumiem, kuru galvenais mērķis – izveidot modernu un videi drošu atkritumu poligonu, kas vienlaikus nodrošina efektīvu saimniecisko darbību.

Jaunās gāzu attīrīšanas tehnoloģijas samazinās poligona gāzu sērūdeņraža apjomu vairāk kā 10 reizes, nodrošinās hlora un fluora attīrīšanu par vairāk kā 90%, siloksāna attīrīšanu līdz mazāk kā 0,1 mg/m3 un pilnīgu gāzes kondensāta novadīšanu. Tehnoloģijas starptautiska konkursa rezultātā, piegādā un uzstāda Beļģijas firma “Verdesis” - līderis Eiropā poligona gāzu izpētē un atbilstošu tehnoloģiju izstrādē.

“Minētie gāzu apjoma samazinājumi cilvēkam, kurš nav draugos ar ķīmiju neko daudz neizsaka, bet būtiski ir tas, ka ieguvēji būsim mēs visi - iedzīvotāju un apkārtējā vide, jo būtiski tiks samazināti videi nedraudīgie sēra, hlora un fluora savienojumi. Jaunās tehnoloģijas ir kvalitatīvi jauns solis poligonu gāzu attīrīšanas jomā visā pasaulē, līdzvērtīgas iekārtas šobrīd izmanto poligoni tikai dažās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Beļģijā un Šveicē. Getliņi Ziemeļeiropā ir pirmie, šo tehnoloģiju uzstādīšana ir viens no mūsu attīstības šī gada galvenajiem uzdevumie un mēs uzskatām, ka tas ir liels ieguldījums nākotnē, raugoties no ikviena aspekta,” norāda Imants Stirāns, SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs.

Jaunās tehnoloģijas, kuras līdz 21. augustam uzstāda Beļģijas uzņēmuma eksperti, mainīs arī poligona Getliņi ainavu. Turpmāk poligona teritorijā sliesies divi augsti torņi, kas būs redzami jau no tālienes.

SIA „Getliņi EKO” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona Getliņi apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā un īstenot lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Vairāku gadu garumā poligonā Getliņi veiktās investīcijas atkritumu apsaimniekošanā un elektroenerģijas ražošanā ir apliecinājušas savu efektivitāti, finansiālo atdevi un labvēlīgu ietekmi uz vides saudzēšanu. 2008.gadā SIA “Getliņi EKO” kopējais apgrozījums sasniedza 6?745?633 latus, no kuriem gandrīz 43% jeb 2?868?784 latus veido ienākumi no elektroenerģijas ražošanas. Getliņi EKO apgrozījuma pieaugums ir 33% salīdzinot ar 2007.gadu un 92% salīdzinot ar 2006.gadu. Uzņēmumā strādā 93 darbinieki.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Getliņi EKO, SIA;
Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv