Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Ģirts Ķesteris un Rēzija Kalniņa gatavojas pirmizrādei „Mazie laulību noziegumi”

Publicēts 2009-09-03 15:39:24

Samazināt palielināt tekstu

31.08.2009

16. septembrī Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta pirmizrāde Ērika Emanuela Šmita detektīvam „Mazie laulību noziegumi”, ko iestudē viesrežisors Rolands Atkočūns (Lietuva), lomas uzticot Rēzijai Kalniņai un Ģirtam Ķesterim.

Franču rakstnieks un dramaturgs Ēriks Emanuels Šmits (1960) uzskata, ka teātrī nepastāv aizliegtās tēmas – viss ir atkarīgs no tā, kādā veidā par tām runā. Nav brīnums, ka viņš ilgstoši spēj atrasties popularitātes zenītā, katrs viņa darbs ātri kļūst par bestselleru, bet viņa lugās spēlējušas tādas zvaigznes kā Alēns Delons un Žans Pols Belmondo.

2006. gadā režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātrī iestudēja Ērika Emanuela Šmita drastisko komēdiju „Izvirtulis”.

Filigrāni izstrādātajā attiecību trillerī „Mazie laulību noziegumi” (2003) satiekas visi trīs 2008. gada skatītāju aptaujas „METAXA teātra zvaigzne” uzvarētāji: labākie aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris, kā arī labākās izrādes „Manu sievu sauc Moriss” režisors Rolands Atkočūns. Ilūziju fantomi un kārdinošie cilvēka apziņas dziļumi veido klasisko, vienmēr aktuālo stāstu par divu dzimumu karu. Kāda laulāta pāra dzīvē ir noticis lūzums, kas mainīs visu nākotnes eksistenci. Vai viņi spēs un vēlēsies palikt kopā vai arī ne? Luga slēpj daudz pārsteigumu un noslēpumu, saglabājot intrigu, kas skatītājam atklājas tikai pamazām.

Mīlēt ilgi – tas ir tīrais ārprāts. Noturēt mīlestību – tas ir izaicinājums. „Mazie laulību noziegumi” ir izrāde intelektuāliem un emocionāliem gardēžiem, kas pierāda, ka filozofija var būt sulīga un aizraujoša, bet vīrieša un sievietes attiecības – mūžam neatminama un allaž vilinoša mīkla.

Režisors Rolands Atkočūns radošajā komandā aicinājis scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, horeogrāfi Ingu Krasovsku un gaismu mākslinieku Mārtiņu Kudiņu. Lugu no franču valodas tukojusi Astra Skrābane.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dailes teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv