Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Globālā sasilšana vai krīze?

Publicēts 2009-12-06 18:16:29

Samazināt palielināt tekstu

03.12.2009

Kā zināms, pēc Latvijas Republikas likumdošanas, no 1 decembra visām mašīnām jābūt ekipētām ar ziemas riepām.
1. decembrī SIA Latakko veica pētījumu apsekojot 5600 automašīnas dažādos Latvijas reģionos. Pētījums rāda, ka vidēji 14% no Latvijas autovadītājiem, joprojām brauc ar vasaras sezonai paredzētajām riepām.

Katrā Latvijas reģionā tika apsekotas aptuveni 1000 mašīnas un kopēja situācija izskatās sekojoši: Vidzemē ar vasaras riepām joprojām brauc 13%, Zemgalē – 12%, Latgalē un Kurzemē – 17%. Galvaspilsētā situācija ir nedaudz labāka, salīdzinoši tikai 9% mašīnu ar vasaras riepām.

Esošo situāciju komentē SIA Latakko mārketinga departamenta pārstāvis Ģirts Lagzdiņš: „Iemesli tādai autovadītāju rīcībai ir vairāki. Protams, galvenokārt to var saistīt ar ekonomiskiem apstākļiem valstī un elementāru līdzekļu trūkumu ziemas riepu komplekta iegādei. Cits ne mazāk svarīgs iemesls ir klimatiskie apstākļi – aiz vien vēlāks ziemas sākums, siltais laiks un sniega neesamība. Protams, ir autovadītāji, kuri atliek riepu maiņu uz pēdējo brīdi, tādā veidā it kā ietaupot līdzekļus, lai gan patiesībā ietaupījuma šeit nekāda nav.”

„Ražotājs rekomendē veikt riepu maiņu pie āra temperatūras +7C un zemākas, jo tādos apstākļos vasaras riepas sāk zaudēt savas īpašības, un braukšana paliek bīstama, - turpina Ģ.Lagzdiņš.- Nomainot riepas apmēram 2-3 nedēļas pirms iespējamā pirmā sniega riepas tik būtiski nenodils un to veiktspēja pie pazeminātām temperatūrām vienalga būs labāka kā vasaras riepai. Līdzīgi kā pavasarī autovadītāji taču nemaina riepas uz vasaras tiklīdz nokūst sniegs, bet gan sagaida siltāku laiku braucot pa asfaltu un tikai tad nomaina. Mūsu klimatiskajos apstākļos vasaras riepas mainīt pret ziemas riepām lietderīgāk būtu oktobra sākumā vai vidū

Liela daļa autovadītāju tieši tā arī rīkojas un riepas maina savlaicīgi, piemēram, 27. oktobrī, veiktais pētījums Rīgā, kad pirmais sniegs jau bija uzsnidzis, riepas vidēji nomainījuši jau bija 63%, par ko varētu pat teikt, ka ir daudz uz oktobra beigām. Taču turpmākā tendence bija stipri lēnāka un pat pēc otrā sniega uzsnigšanas cilvēki riepas mainīja bez steigas, par ko liecina dažu reģionu pētījumu dati, piemēram, Kurzemē uz 11.novembri tikai 65% automašīnu ar ziemas riepām, Latgalē 68%. Daudz pozitīvāk izskatījās Zemgalē, kur riepas nomainījuši bija 78%.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pētījuma rezultāti demonstrē pozitīvo tendenci, norādot uz to, ka vairāk autovadītāju domā par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa.

Pētījuma rezultātus komentē Valsts policijas sabiedrisko attiecību daļa:
„Pasliktinoties laika apstākļiem un redzamībai rudens mēnešos ļoti bieži ceļu satiksmes negadījumos iekļūst tie transportlīdzekļi, kuri nav aprīkoti ar laika apstākļiem atbilstošām riepām. Tādēļ riepas būtu vēlams mainīt savlaicīgi, nesagaidot pirmo sniegu vai 1.decembri. Tāpat vēlamies atgādināt, ka ar transportlīdzekli, kurš nav aprīkots ar ziemas sezonai atbilstošām riepām (minimālais protektora dziļums 4mm) nevar iziet valsts tehnisko apskati. Sods par šādu pārkāpumu ir paredzēts LAPK 149.24.15.punktā un sastāda 20 LVL”

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latakko, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv