Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Gulbenes rajonā notiks 2.Zemessardzes novada mācības „TIRZA 09”

Publicēts 2009-06-25 12:10:09

Samazināt palielināt tekstu

26.-28.jūnijā Gulbenes rajona Galgauskas mācību teritorijā notiks  svarīgākās 2.Zemessardzes novada  mācības – lauka taktiskais vingrinājums  „TIRZA 09”. Vingrinājuma mērķis ir apmācīt un trenēt novada  apakšvienības plānot, organizēt, vadīt un realizēt meža ķemmēšanas operācijas. Mācībās piedalīsies 400 zemessargu un 50 profesionālā dienesta karavīru.

Zemessargi mācībās tiek iesaistīti kā apmācāmie, lai iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas varētu izmantot savās vienībās līdzīgu vingrinājumu organizēšanā un padotā personāla apmācībā. Tāpat  zemessargi iegūtās zināšanas un pieredzi varēs izmantot, sniedzot atbalstu mežu ugunsgrēku dzēšanā, pazudušu personu meklēšanā, kā arī vides aizsardzības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pasākumos.

Vingrinājuma  laikā tā dalībnieku ēdināšanai tiks  izmantotas  novada  lauka virtuves. 5 lauka virtuvēs tiks gatavoti ēdieni mācību dalībniekiem (katrā  lauka virtuvē iespējams sagatavot ēdienu 100 cilvēkiem), kā arī sadarbībā ar Jaunaglonas arodskolas pasniedzējiem notiks seminārs zemessargiem -pavāriem, lai turpmāk apmācīti pavāri spētu sagatavot ēdienu lauka apstākļos arī savu bataljonu mācībās.

Žurnālistu ievērībai! Aicinām apmeklēt vingrinājuma “TIRZA 09” preses dienu šī gada 27.jūnijā no plkst 12:00 līdz 15:00. Savu dalību piesakiet pa telefonu 26551030.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemessardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv