Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

HDTV pārņem tirgu

Publicēts 2007-06-11 10:41:10

Samazināt palielināt tekstu

Līdz 2007. gada beigām apmēram 3 miljoniem Skandināvu mājsaimniecību būs televizoru, kas ir "HD-Ready" (HDTV standartiem atbilstošs televizors). Līdz 2008.gadam šis skaitlis tikai pieaugtu un varētu aptvert pusi no Skandināvu mājsaimniecībām, kuras vairs nebūs apmierinātas ar neadekvātu programmu attēla kvalitāti.

"2006. gada "HD-Ready" TV pārdošana pārsniedza visas prognozes - tirgotāji Skandināvijas valstīs pārdeva vairāk kā 1.1 miljonu vienību un platekrāntelevizoru dēvēja par numur 1 Ziemassvētku dāvanu Zviedrijā. Ražotāji pilnībā ir pārgājuši uz šo jauno tehnoloģiju," uzsver Eiropas vadošā satelīta operatora SES SIRIUS vadītājs, Eiropas Satelītu Operatoru Asociācijas (ESOA) padomes loceklis Pers Normens (Per Normen).

Arī Latvija "HD- Ready" televizoru pārdošanas apjomi pārsniedz jebkādas prognozes. Pēc kompānijas ELKOR pārdošanas datiem 2007.gada 1.ceturksnī pārdotie platekrāna televizori ir 69% no visiem televizoriem. Savukārt no visiem platekrāna televizoriem (LCD- liquid crystal display un PDP-Plasma display pannel) tieši HD-Ready platekrāna modeļi ir- 85%. Salīdzinoši 2006.gadā HD-Ready pārdotie platekrāna televizori bija 78%, bet no visiem pārdotajiem televizoriem- 62%.

Šobrīd visā Eiropā novērojams kā pakāpeniski jaunas iespējas rada digitālā televīzija. Frekvenču joslas platums tiek izmantots jaunās vietās un jauniem pakalpojumiem, piedāvājot skatītājiem plašāku satura izvēli, izplatības iespējas un labāku attēla kvalitāti.

"Televizori kļūst lielāki. Agrāk standarts mēdza būt 25 - 28 collas, bet šobrīd vidējais izmērs ir 32 - 36 collas. Mēs joprojām skatāmies televīziju no tāda paša attāluma kā agrāk! Tas nozīmē, ka ir nepieciešam labāka attēla kvalitāte, lai pienācīgi novērtētu TV" uzskata, Benijs Norlings (Benny Norling), SES SIRIUS Biznesa attīstības vadītājs.

Šajā jaunajā situācijā, satelīttelevīzijai ir ļoti spēcīga alternatīva, piedāvājot vislabāko kanālu paketi un attēla kvalitāti. Satelīts ir HDTV (Hight Definition Television) galvenais virzītājspēks un pēc Eirokonsulta prognozēm 2011. gadā aizņems 41% no visām HDTV mājsaimniecībām, salīdzinājumā - zemes ciparu TV tīklu izmantos tikai 4 % no kopējā HDTV mājsaimniecības skaita Eiropā. Jau šobrīd kopējais HDTV kanālu skaits Eiropā ir apmēram 50, vairums tieši satelītā, nodrošinot digitālo TV visās Baltijas valstīs.

Par SIA SIRIUS Satellite Services Latvija
SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

SES SIRIUS AB pieder un darbojas divi satelīti SIRIUS satelītu sistēmā (SIRIUS 2 un 3). SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.

25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% - SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

SIA SIRIUS Satellite Services piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju — tikai Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: SIA SIRIUS Satellite Services Latvija; HDTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv