Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

"Ideju kauss 2009" saņēmis 559 inovatīvas biznesa idejas!

Publicēts 2009-10-27 15:51:14

Samazināt palielināt tekstu

26.10.2009

Inovatīvo biznesa plānu konkursa "Ideju kauss 2009" rīkotāji Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri Junior Achievement-Latvija (JAL), informē, ka inovatīvo biznesa ideju konkursā „Ideju kauss 2009” ir iesniegtas kopumā 559 idejas, no kurām 505 ir iesniegtas, izmantojot pieteikuma formu pasākuma mājas lapā www.idejukauss.lv, 46 iesūtītas uz elektronisko pastu, savukārt 8 idejas iesūtītas pa pastu.

Laika posmā no 26. oktobra līdz 2. novembrim, žūrijas komisija izvērtēs idejas, kuras turpinās dalību konkursa nākošajā kārtā. Šo ideju autori tiks aicināti uz konkursa 2. kārtas atklāšanas pasākumu 6. novembrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Pārējiem ideju autoriem rīkotāji nosūtīs žūrijas ieteikumus par to, kas idejai būtu jāuzlabo. Šobrīd vēl nav zināms ideju skaits, kuru autori tiks aicināti piedalīties konkursa tālākajā norisē, lai cīnītos par 9000 latu balvu fondu, kā arī veicināšanas balvām no konkursa atbalstītājiem.

Konkursa „Ideju Kauss 2009” otrās kārtas dalībniekiem būs iespējas piedalīties semināros par biznesa plānu rakstīšanu, finanšu analīzi un grāmatvedību, kā arī mārketingu. Tāpat tiks piedāvāti mentoringa pakalpojumu idejas tālākai attīstīšanai.

Konkursa apbalvošanas ceremonija norisināsies 22. decembrī, kad tiks paziņoti uzvarētāji, kuri saņems naudas balvas, kopsummā 9000 latu no konkursa partneriem. Pirmā vieta saņems 5000 latu, 2. vieta - 3000 latu, 3.vieta – 1000 latu, kurus varēs izmantot uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tāpat 4.-7. vietas ieguvēji saņems vērtīgas simpātiju un specbalvas no konkursa atbalstītājiem – Airbaltic, Red Bull, draugiem.lv, Skrivanek, Lietišķā dienas, Lietišķā informācijas dienesta un Kompetences partneriem.

2007.gadā konkursam „Ideju Kauss” tika iesniegtas 269, savukārt 2008.gadā – 376 idejas.

Ideju Kauss 2009 projekta rikotājpartneris, biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement - Latvija izpilddirektore, Jana Jakovļeva: „Esam gandarīti par konkursā iesniegto biznesa ideju skaitu, kurš salīdzinot ar 2007.gadu ir dubultojies. Tas liecina, ka Latvijā ir uzņēmīgi, radoši un inovatīvi domājoši cilvēki. Īpaši jāatzīmē, ka šogad lielu interesi par dalību konkursā izrādīja ārvalstīs dzīvojoši latvieši, kuri vēlas atgriezties Latvijā un uzsākt savu biznesu. Lai gan finālā tiks izvirzītas 10 biznesa idejas, visiem 2.kārtā izvirzītiem dalībniekiem būs iespēja izmantot mentora pakalpojumus, gūt praktisku pieredzi semināros par uzņēmējdarbības uzsākšanu un prezentēt savas idejas potenciāliem investoriem.

Konkurss „Ideju Kauss 2009” tiek rīkots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros un to līdzfinansē  Eiropas Reģionālais attīstības fonds un Eiropas Savienība. Konkursa rīkotājpartneris Junior Achievement - Latvija. Konkursa stratēģiskais partneris – Biznesa augstskola Turība. “Ideju kausu 2009” atbalsta – Latvijas Darba devēju konfederācija, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Lietišķās informācijas dienests, biedrība “Līdere”, JCI Latvia, biedrība Connect Latvija, Capitalia, Imprimatur Capital, REA Mentoru klubs, biedrība “ZINIS”, JIC biznesa inkubators, draugiem.lv, Tallink, Airbaltic Latvija, Red Bull, Skrivanek. Informatīvie atbalstītāji – Lietišķā Diena, radio SWH, LNT, Latvijas Studentu apvienība, Workingday Latvija, t/c "Mols" un žurnāls Jaunais Bizness.

Par “Ideju kausu”

Ideju kauss ir biznesa ideju konkurss, kura mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un tādejādi sekmēt Latvijas ekonomisko izaugsmi. Ideju kauss dod iespēju jebkuram Latvijas iedzīvotājam realizēt savu biznesa ideju un iegūt biznesa uzsākšanai nepieciešamās zināšanas, biznesa kontaktus un arī finansējumu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Junior Achievement - Latvija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv