Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Igaunijas – Latvijas programmā apstiprināti projekti par 1,4 miljoniem eiro

Publicēts 2009-06-13 13:59:49

Samazināt palielināt tekstu

12.06.2009

Noslēdzoties Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmai, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija apstiprināja trīs jaunus sadarbības projektus par 1 419 317 eiro.

Latvija sadarbībā ar Igauniju plāno īstenot vērienīgu videi draudzīgu paraugsaimniecības tīklu izveidi par 888 554 eiro. Projekta mērķis ir atlasīt labākos prakses piemērus videi draudzīgām un no ekonomiskā viedokļa veiksmīgām saimniecībām. Saimniecības plāno popularizēt un padarīt pieejamākas citām saimniecībām, ekspertiem, medijiem un plašākai sabiedrībai.

Programmas ietvaros zemnieku saimniecību vadītāji tiks apmācīti un nodrošināti ar nepieciešamo apmeklētāju uzņemšanai.

Projekts „Pērc vietējo preci!” veicinās vietējo ražojumu konkurētspēju par 480 833 eiro. Projekta ietvaros tiks pētīti un analizēti dažādi vietējie dabas, enerģijas un cilvēkresursi un attīstītas prasmes un tehnoloģijas resursu efektīvai izmantošanai.

Projekta rezultātā tiks izveidots kopīgs kokapstrādes apmācības un kompetences centrs. Projektu īsteno Apes pilsēta ar Setumā lauku pašvaldības apvienību.

Savukārt projekts „Viegli būt kopā” uzlabos pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, īpaši ar garīgās veselības problēmām. Sadarbojoties specializētajām skolām no Gaismas un Stopiņu novada un līdzīga profila skolai pie Viru ezera Igaunijā, notiks apmācības skolotājiem un vecākiem, kā arī izstrādāti kopīgi mācību materiāli bērniem ar īpašām vajadzībām. Projekta kopājās izmaksas ir 49 930 eiro.

Programmas mērķis ir nodrošināt pakalpojumus un izglītību bērniem ar īpašām vajadzībām, uzlabot vietējo ražotāju konkurētspēju, kā arī popularizēt pozitīvos piemērus videi draudzīgām un konkurētspējīgām zemnieku saimniecībām.

Ministrija aicina pašvaldības projektus Igaunijas – Latvijas programmā iesniegt līdz šā gada 20.jūlijam. Sīkāku informācija par programmu, atbalstītajām aktivitātēm un citiem projektiem Jūs atradīsiet programmas mājas lapā www.estlat.eu.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv