Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Ina Gudele Azerbaidžānā pārrunā sadarbības perspektīvas informācijas tehnoloģiju un komunikāciju jomā

Publicēts 2007-03-30 18:05:42

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 29. un 30. martā Baku Latvijas īpašu uzdevumu ministres elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele savas oficiālās vizītes Baku ietvaros tikās ar Azerbaidžānas komunikāciju un informācijas tehnoloģiju ministru Ali Abasovu (Ali Abbasov), Azerbaidžānas kultūras un tūrisma ministru Abulfazu Garajevu (Abulfaz Qarayev), izglītības ministru Misiru Mardanovu (Misir Mardanov) un ekonomikas attīstības ministru Geidaru Babajevu (Heydar Babayev) un Azerbaidžānas valsts pasta vadību.

Tikšanos laikā tika pārrunātas savstarpēji izdevīgas sadarbības perspektīvas informācijas tehnoloģiju un komunikāciju jomā. I. Gudele un citi delegācijas locekļi iepazīstināja Azerbaidžānas kolēģus ar Latvijas valsts institūciju un komercstruktūru pieredzi tādos projektos kā e-pārvalde, publisko bibliotēku grāmatu fondu digitalizācija, muzeju elektroniskā kataloga izveide, datorklašu ar interneta pieslēgumu izveide vidusskolās, pasta darbības optimizācija saskaņā ar pēdējiem sasniegumiem informātikas un komunikāciju jomā, pasta nodaļu darba reorganizācija lauku rajonos.

Visas šīs programmas ir aktuālas arī Azerbaidžānai, kas ir sākusi vai tuvākajā laikā plāno analoģiskos projektus savā valstī, tāpēc uz Latvijas delegācijas sagatavotām prezentācijām bija ieradies plašs attiecīgo ministriju speciālistu loks.

Lai tuvāk iepazītos ar Latvijas pieredzi un izrunātu iespējas iegadāties no Latvijas IT kompānijām attiecīgos programmu produktus, kuri tika izmantoti minēto projektu realizācijā, speciālisti no diviem Azerbaidžānas resoriem - Kultūras un tūrisma attīstības ministrijas un Izglītības ministrijas plāno jau tuvāko mēnešu laikā apmeklēt Rīgu.

Ir panākta vienošanas tuvāk iepazīstināt Azerbaidžānas valdības pārstāvjus ar Latvijas pieredzi interneta portāla www.Latvia.lv izveidē.

Kopā ar Inu Gudeli un īpašu uzdevumu ministres elektroniskās pārvaldes lietās darbiniekiem Baku ir ieradušies arī vairāki Latvijas IT kompāniju vadītāji no tadām kompānijām kā IT centrs, ABC Software, RIX Technologies, Exidgen Latvia, Datorprogrammu apgāds un DataPRO grupa. Viņiem bija organizētas atsevišķas tikšanās un kontaktu birža ar Azerbaidžānas informācijas tehnoloģiju un komunikāciju kompāniju pārstāvjiem, kur tika runāts par komercstruktūru sadarbību.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Ina Gudele;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv