Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Informēs par Latvijas Nacionālā teātra jauniestudejumu "Smiltāju mantinieki"

Publicēts 2008-04-15 22:52:10

Samazināt palielināt tekstu

Trešdien, 16.aprīlī, plkst. 15.00 Nacionālā teātra Aktieru foajē (ieeja caur galvenajām durvīm) notiks preses konference, kas veltīta Leldes Stumbres traģikomēdijas Smiltāju mantinieki pirmizrādei. Preses konferencē piedalīsies direktors Ojārs Rubenis, režisore Indra Roga, lugas autore Lelde Stumbre un galveno lomu izpildītāji.

Kaut arī latvieši ir kļuvuši par pilsētnieku tautu, jo visa dzīve notiek pilsētās, "savs kaktiņš, savs stūrītis zemes" joprojām ir latvieša ideāls, pēc kā tiekties. Savas mājas – vai tā būtu Imantas, Teikas vai Vecmīlgrāvja puse, vai Kurzemes lauki. Mājas ir tās, kas rada sajūtu, ka tu nenāc no tukšas vietas un ka pēc tevis kas paliek. Režisore Indra Roga kopā ar dramaturģi Leldi Stumbri lūkos, kā latvietim attiecības ar savām mājām veidojušās visraibākajā laikaposmā, kāds Latviju skāris, proti, sarežģītajā no 20. gadsimta sākuma līdz šodienai. Vienas dzimtas liktenis, mīlestība, vecāku un bērnu attiecības Latvijas vēstures šūpolēs.

Indra Roga: "Kad redzi pussabrukušu māju, neviļus aizdomājies – kāds tak to izsapņoja, būvēja, piepildīja ar dzīvi. Laikam jau nav neviena cilvēka pasaulē, kas neilgojas pēc mājām. Gan tas, kam tās ir, gan tas, kam to nav. Tā ir milzīga enerģija, ko ieguldām sapņos un to īstenošanā. Tādēļ radās sadarbība ar Leldi Stumbri, un top luga par mājām, par sapņa dzimšanu, īstenošanu un pilnbriedu, un arī par to, ka apvienojamies vienam mērķim, bet, izrādās, katram tomēr ir savs sapnis, iecere par dzīvi. Māja – no sapņa līdz norietam. No 20. gadsimta līdz šodienai – latviešu ģimenes stāsts. Milzīga enerģija, kas iemājo jaunceļamās mājas sienās. Laiki mainās, dzīve arī, un sapņi jau citi, bet senču ieguldītā enerģija paliek."

Iestudējumu veido režisore - Indra ROGA, scenogrāfs Mārtiņš VILKĀRSIS, kostīmu māksliniece Večella VARSLAVĀNE, izrādes mūzika autors Pēteris VASKS, gaismu mākslinieks Igors KAPUSTINS.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālais teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv