Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Integrācijas sekretariāts: ir objektīvi jāizmeklē notikušais uzbrukums pret čigānu (romu) nepilngadīgajām jaunietēm!

Publicēts 2007-10-17 12:44:11

Samazināt palielināt tekstu

Lai pārrunātu sestdienas, 13.oktobra, vakarā notikušo uzbrukumu pret čigānu (romu) tautību jaunietēm, šodien, 16.oktobrī, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijās lietās sekretariāta pārstāvji tikās ar vienas no cietušās meitenes Vinetas Volmanes vecākiem.

Sestdienas vakarā, pēc vienas no cietušo meiteņu mātes Astrīdas Brazovskas teiktā, abas cietušās jaunietes (13 gadus vecas) Maskavas ielas rajonā devās uz veikalu, pa ceļam pie tramvaja pieturas ieraugot skinhediem līdzīgus jauniešus. Atgriežoties no veikala, kāpņu telpās viņām uzbruka tramvaja pieturā redzētie jaunieši, kuri meitenēm ar kājām sita pa seju un ar dzelžiem pa muguru. Šobrīd abas meitenes atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Sekretariāts, konsultējoties arī ar Sabiedriskās politikas centra Providus Krimināltiesību ekspertu Andreju Judinu, norāda, ka šobrīd ir pāragri runāt par etniskā naida kurināšanu (Krimināllikuma 78.pants) vai par genocīdu (Krimināllikuma 71.pants). Pēc iegūtās informācijas, varam secināt, ka nodarītais uzbrukums ir huligānisms ar miesas bojājumiem, bet pēc izmeklēšanas, iespējams, varēs runāt arī par genocīdu un etniskā naida kurināšanu.

"Šādi uzbrukumi nav pieļaujami ne pret vienu valstī dzīvojošu iedzīvotāju un, ja šādi gadījumi notiek, vainīgie ir bargi jāsoda. Es izsaku patiesu līdzjūtību cietušo meiteņu vecākiem," uzsver Sekretariāta vadītāja Inga Liepa.

Uzziņai:
Pēc š.g. 4. oktobrī notikušās diskusijas, Sekretariāts veido darba grupu, kas izvērtēs tiesisko praksi un tiesiskā regulējuma pilnveidošanas nepieciešamību rasu un etniskā naida kurināšanas jomā.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv