Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Zinātne

IZM aicina uz Zinātnieku nakts pasākumu "No tabletes līdz gēnam"

Publicēts 2007-09-27 14:50:54

Samazināt palielināt tekstu

28.septembrī vienlaikus trīs pilsētās – Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī - notiks Zinātnieku nakts pasākums "No tabletes līdz gēnam".

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniski pētnieciskajiem institūtiem, šāda veida pasākums Latvijā noritēs jau otro gadu. Tie ir zinātnes svētki, kad viena vakara laikā jebkuram interesentam dota iespēja pamēģināt kļūt par zinātnieku. Ar šo pasākumu Latvija iekļausies to 30 valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizēs dažādus pasākumus vairāk kā 150 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisītu sabiedrības interesi un izpratni par zinātni un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Zinātnieku nakts pasākumu piektdien plkst.18.00 ievadīs zinātnes kafejnīca "Dzīve bez dopinga – dzīve bez kaislībām", kas noritēs Raiņa bulvārī 19, Latvijas Universitātes kafejnīcā. To translēs www.lu.lv mājas lapā un tajā interaktīvi būs iespēja piedalīties arī Jelgavā un Daugavpilī.

28.septembrī IZM notiks bērnu un jauniešu zīmējumu konkursa "Ja es būtu zinātnieks..." autoru apbalvošana. Zīmējumu konkursam darbus personīgi var iesniegt vēl šonedēļ – līdz 26.septembrim plkst.14 Rīgā, Vaļņu ielā 2, 503.kabinetā. Darbus vērtēs trīs kategorijās – 1. – 5.klašu, 6. – 12.klašu grupā un mākslas skolu skolēnus. Pašlaik jau iesniegts ap 80 darbu. Labāko darbu autoriem kā balva paredzēts brauciens uz Helsinkiem – Heureka zinātnisko centru.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes saistītas ar farmāciju, medicīnas ķīmiju un tehnoloģijām. 28.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos. Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātē dažādās auditorijās notiks lekcijas, filmu demonstrācija, viktorīnas un degustācijas. Uz interesantām lekcijām un diskusijām aicina Rīgas Stradiņa universitāte, A.Kirhenšteina mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts, Anatomijas un antropoloģijas institūts, Stomatoloģijas institūts u.c.

Latvijas Biomedicīnas Pētījumu un Studiju centrā varēs noskatīties Zinātnes teātra izrādi "Uzlabotais prāts", bet plkst. 21.00 un 23.00 būs ekskursijas Tuberkulozes, ērču encefalīta, etnoģenēzes pētījumu laboratorijās, Proteīninženierijas un onkoloģisko saslimšanu izpētes un Genomu centrā (uz ekskursijām iepriekš jāpiesakās).

Latvijas Lauksaimniecības Universitāte Jelgavā piedāvā dažādas lekcijas, diskusijas, demonstrācijas, izstādes. Plānots, ka izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža apmeklēs Daugavpils Universitātē "Zinātnieku nakts" ietvaros notiekošos pasākumus. To laikā būs iespējams iepazīties ar lāzeriem un to izmantošanu, strādāt ar stereomikroskopu un noteikt dažādus organismus, izpētīt naktstauriņus, iepazīties ar bioloģiskās daudzveidības pētījumu metodēm, uzzināt visu par DNS u.c.

Ministre uzsver, ka šādi pasākumi ir ļoti nozīmīgi, īpaši - skolēniem, lai atraktīvā veidā iepazītu zinātni, uzzinātu par tās sniegtajām priekšrocībām un motivētu jauniešus pievērsties studijām un pētniecībai, tādējādi stiprinot Latvijas zinātniskā potenciāla attīstību.

Informācija par "Zinātnieku nakts" pasākumiem, to norises laikiem un vietām Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī atrodama mājas lapā www.lu.lv.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv