Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

IZM iestājas par skolotāju atalgojuma palielināšanu

Publicēts 2007-05-15 10:46:02

Samazināt palielināt tekstu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atkārtoti apliecina savu atbalstu un ieinteresētību situācijas uzlabošanai izglītības nozarē, tajā skaitā – nepieciešamībā palielināt skolotāju atalgojumu.

Izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža uzsver – lai gan problēmas nozarē veidojušās kopš 90-to gadu sākuma, šobrīd rasts konkrēts piedāvājums atalgojuma palielinājumam jau ar šī gada rudeni, par ko konsekventi iestājas IZM. Proti, saskaņā ar Ministru prezidenta rezolūciju, kopā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) izstrādāts un iesniegts valdībā "Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas programmas 2007.-2014.gadam" projekts. Tajā iezīmēti konkrēti soļi gan atalgojumam par līdz šim neapmaksātām skolotāju darba pozīcijām, gan skaidri definēts atalgojuma palielinājums.

Arī IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics uzsver, ka šajā situācijā vienīgais konstruktīvais risinājums, kas ļautu būtiski palielināt pedagogu algas un uzlabot kopējo situāciju, ir pedagogu darba samaksas palielināšanas programmas pieņemšana.

Programma nodrošinātu ilglaicīgu risinājumu un skaidri iezīmētu prioritātes, lai IZM kopā ar sadarbības partneriem varētu turpināt darbu pie pedagogu atalgojuma pilnveides, tajā skaitā – iekļaušanas vienotajā darba samaksas sistēmā.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv