Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

IZM paraksta sadarbības līgumus par interneta pieslēguma ierīkošanu izglītības iestādēs

Publicēts 2007-03-17 15:43:26

Samazināt palielināt tekstu

2007.gada 16.martā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics parakstīja sadarbības līgumus "Par interneta pieslēgumu ierīkošanu vai uzlabošanu" 58 izglītības iestādēs. Interneta pieslēgumu ierīkošana un uzlabošana izglītības iestādēs ir viena no Eiropas Reģionālās attīstības fonda Nacionālās programmas "Elektroniskās pārvaldes infrastruktūras bāzes attīstība un pilnveidošana" projekta "Latvijas vispārizglītojošo skolu informatizācija" aktivitātēm.

2006.gada decembrī noslēdzās atklāts konkurss par 60 interneta pieslēgumu ierīkošanu vai uzlabošanu vispārizglītojošās izglītības iestādēs, kurā projekta realizēšanas tiesības saņēma SIA "Lattelecom" un SIA "Telia Latvija".

Interneta pieslēgumu ierīkošanai vispārizglītojošajās skolās nepieciešams pašvaldību atbalsts, jo projekta ietvaros interneta uzturēšana no projekta realizētāja puses paredzēta līdz 2007.gada 31.decembrim, pēc tam turpmāku interneta pieslēguma uzturēšanu vismaz līdz 2012.gada 31.decembrim jānodrošina pašvaldībai, kurā izglītības iestāde atrodas.

Projekta "Vispārizglītojošo skolu informatizācija" ietvaros internets tiks ierīkots vai uzlabots 15 Krāslavas rajona, 4 Jelgavas rajona un 6 Balvu rajona, 5 Talsu rajona, 4 Rēzeknes un Limbažu rajona, 3 Saldus, Ludzas un Preiļu rajona, 2 Rīgas, Valmieras un Ventspils rajona un 1 Tukuma un Cēsu rajona izglītības iestādē, kā arī 3 Jelgavas, 1 Bauskas un 1 Jēkabpils izglītības iestādē. No 60 skolām, kurās ierīkos vai uzlabot interneta pieslēgumu 2 ir IZM padotībā esošās – Juglas sanatorijas internātpamatskola un sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni". Interneta pieslēgumus paredzēts ierīkot līdz 2007.gada maija beigām

Projektu "Latvijas vispārizglītojošo skolu informatizācija" īstenošanu IZM uzsāka 2005.gada maijā. Kopējais projekta finansējums ir 1485051 lati, no tā 1113788 lati Eiropas Savienības atbalsts. Projekta ietvaros bez minētā interneta pieslēguma ierīkošanas 308 vispārizglītojošās skolas saņēmušas kopā 1780 datorkomplektus, vēl paredzēts izveidot skolu portālu, izstrādāt un ieviest speciālu programmatūru, kas paredzēta Izglītības satura un eksaminācijas centra vajadzībām, lai nodrošinātu centralizēto eksāmenu vadību, kā arī organizēt apmācības 120 izglītības iestāžu darbiniekiem un 40 apmācību speciālistiem.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Telia Latvija; Lattelecom;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv