Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

IZM pieprasījusi skaidrojumu no IeM par policijas rīcību SKII "Strautiņi" lietā

Publicēts 2007-04-27 14:59:01

Samazināt palielināt tekstu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Kristīne Vāgnere lūgusi Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāru Aivaru Straumi sniegt skaidrojumu par policijas rīcību un tās darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām saistībā ar pēdējo dienu notikumiem sociālās korekcijas izglītības iestādē (SKII) "Strautiņi".

Līdz ar vakar, 26.aprīlī nosūtīto vēstuli IeM, IZM vēlas iegūt informāciju par policijas rīcību par smaga nozieguma izdarīšanu aizdomās turētā SKII "Strautiņi" audzēkņa lietā, kurš pēc nozieguma veikšanas izglītības iestādē pret saviem vienaudžiem, divus mēnešus atradās Cēsu nepilngadīgo kolonijā, bet tagad atkārtoti ievietots SKII "Strautiņi".

Valsts sekretāra pienākumu izpildītāja un vienlaikus valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos K.Vāgnere, kuras pārziņā ir arī sociālās korekcijas izglītība, uzsver: "Tas ir nepieņemami, ka divu mēnešu laikā nav izdarīts viss iespējamais, lai risinātu šo emocionāli un tiesiski nelabvēlīgo situāciju, kas apdraud citus SKII "Strautiņi" audzēkņus. Tādēļ saviem skolas biedriem pāri nodarījušais audzēknis atkal nonācis SKII "Strautiņi", radot spriedzi izglītības iestādē, kā arī veicinot citu audzēkņu aizbēgšanu no tās".

Šī gada martā pēc izglītības un zinātnes ministres Baibas Rivžas iniciatīvas SKII "Strautiņi" notika vairāku ministru un ministriju atbildīgo amatpersonu tikšanās. Tās dalībnieki bija vienisprātis, ka sociālās korekcijas izglītības sistēma ir komplekss jautājums, tādēļ tās pilnveide iespējama tikai visu iesaistīto institūciju veiksmīgas sadarbības rezultātā.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv