Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Izskata noteikumus par pedagogu profesionālās pilnveides kārtību

Publicēts 2007-04-26 17:33:44

Samazināt palielināt tekstu

2007.gada 26.aprīlī Valsts sekretāru sanāksmē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieteica izskatīšanai Ministru Kabineta (MK) noteikumu projektu "Pedagogu profesionālās pilnveides kārtība", kurš nosaka kārtību, kādā tiks īstenotas vispārējās izglītības un interešu izglītības profesionālās pilnveides programmas un kā tiks izsniegti profesionālo pilnveidi apliecinoši dokumenti, kā arī noteiktas prasības pedagogu profesionālās pilnveides programmu īstenotājiem.

Pedagogu profesionālās pilnveides uzdevums ir nodrošināt valsts pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes ar atbilstošas kvalifikācijas pedagogiem, kā arī veicināt pedagogu profesionālās meistarības līmeņa sistemātisku paaugstināšanu.

Ar Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likuma 17.panta otro daļu no 2006.gada 1.janvāra IZM 2004.gada 18.februāra rīkojums Nr.92 "Pedagogu profesionālās meistarības pilnveides kārtība" zaudēja spēku, bet ir nepieciešams šo jomu regulējošs normatīvais akts. Tā kā attiecīgi grozījumi Izglītības likumā nav pieņemti, MK noteikumi "Pedagogu profesionālās pilnveides kārtība" tiek izdoti, pamatojoties uz Izglītības likuma 15.panta 14.punktu. IZM iesniegs priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem Izglītības likumā, lai šo noteikumu deleģējums likumā tiktu mainīts.

Par pedagogu profesionālās meistarības pilnveidi un normatīvā akta izpildi ir atbildīga IZM, noteikumi neietekmē valsts budžetu, un tie neparedz izveidot jaunas valsts institūcijas.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv