Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Izstrādāta jauna kārtība sertifikāta un apliecības izsniegšanai ciltsdarba jomā

Publicēts 2009-11-26 21:01:25

Samazināt palielināt tekstu

24.11.2009

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos Ministru kabineta (MK) noteikumus „Noteikumi par dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības, mākslīgās apsēklošanas, olšūnu un embriju pārstādīšanas speciālista apmācību, kā arī par sertifikāta un dzīvnieku pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas darba veikšanas apliecības izsniegšanu un anulēšanu”.

Noteikumi nosaka kārtību, kādā apmāca dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības, mākslīgās apsēklošanas, olšūnu un embriju pārstādīšanas speciālistus, kā arī izsniedz un anulē to sertifikātus. Tāpat noteikumi paredz kārtību, kādā izsniedz un anulē apliecību dzīvnieku pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas darba veikšanai.

Sertifikātu izsniegs un anulēs valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs”. Lai to saņemtu, fiziskai personai būs jānokārto pārbaudes tests. Saņemot sertifikātu, fiziskai personai piecu gadu laikā būs jāpaaugstina kvalifikācija, apgūstot kvalifikācijas paaugstināšanas programmu.

Savukārt fiziskai personai, kuras pārziņā būs dzīvnieku pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas darbs vienā ganāmpulkā, apliecību izsniegs un anulēs valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs”. Lai saņemtu mākslīgās apsēklošanas vai pārraudzības darba veikšanas apliecību, fiziskai personai būs jāapgūst teorētiskās un praktiskās apmācības kurss atbilstošajā darbības jomā.

Ar jaunajiem noteikumiem tiks aizstāti Ministru kabineta 2000.gada 21.novembra noteikumi Nr.400 „Kārtība, kādā sertificējamas fiziskās personas, kuras veic dzīvnieku vērtēšanu un kontrolvērtēšanu, dzīvnieku pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, embriju pārstādīšanu un vaislinieku bioprodukta un embriju realizāciju”, kas noteica sertifikāta izsniegšanas kārtību.

Noteikumi stāsies spēkā pēc tā publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv