Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Uzturs

Izstrādātas higiēnas prasības olu apritei nelielā apjomā

Publicēts 2007-04-05 15:57:22

Samazināt palielināt tekstu

Zemkopības ministrija (ZM) ir izstrādājusi higiēnas prasības olu apritei nelielā apjomā, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projektā noteikts, ko uzskata par ganāmpulku neliela apjoma olu iegūšanai, noteikta procedūra darbības uzsākšanai, iekļautas prasības olu ieguvei, uzglabāšanai, piegādei un realizācijai.

Higiēnas prasības izstrādātas, jo Latvijā šobrīd nav normatīvo aktu, kuri noteiktu prasības nelielu apjomu olu iegūšanai, uzglabāšanai un tiešai piegādei galapatērētājiem, kā arī mazumtirdzniecības uzņēmumam, kas tieši apgādā galapatērētāju. Tāpat nav normatīvo aktu, kuri noteiktu prasības tādu netradicionālu mājputnu kā pērļu vistu, tītaru, zosu, pīļu, baložu, fazānu un irbju, kā arī strausu olu apritei.

Prasības paredz, ka olu ražotāji nelielos apjomos varēs realizēt olas galapatērētājam vai vietējā mazumtirdzniecības uzņēmumā, kas tieši apgādā galapatērētāju. Olu ražotājam pavaddokumentā ar savu parakstu būs jāapliecinās, ka ir ievērotas visas noteikumu projektā noteiktās prasības. Savukārt patērētājam būs iespēja, iegādājoties pārtikas produktu, uzzināt, kas ir olu ražotājs, jo tirdzniecības vietā varēs saņemt visu nepieciešamo informāciju.

Izstrādāto prasību ieviešana radīs iespēju mazajiem olu ražotājiem iesaistīties saimnieciskajā darbībā un attīstīties mazajai uzņēmējdarbībai laukos. Savukārt tie lauksaimnieki, kas audzē netradicionālas putnu šķirnes, varēs realizēt savu produkciju un gūt ienākumus.

Noteikumi stāsies spēkā ar 2008.gada 1.janvāri.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv