Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

J.Dūklavs: Latvijas un Pleskavas apgabala uzņēmēji gatavi ekonomiski izdevīgai sadarbībai

Publicēts 2009-08-25 15:59:25

Samazināt palielināt tekstu

21.08.2009

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Rīgā, Zemkopības ministrijā (ZM) tikās ar Krievijas Federācijas Pleskavas apgabala uzņēmējiem un rajona administrācijas pārstāvjiem.

Pleskavas delegācijas vizīte bija turpinājums šā gada jūnijā iesāktajām sarunām par sadarbības iespējām un ciešāku kontaktu veidošanu vairākās lauksaimniecības nozarēs, kā arī abpusēji izdevīgu lauksaimniecības tirgu veicināšanu.

Kā atzina Pleskavas rajona administrācijas vadītājs Vladimirs Šurajevs, Krievijas puse ir ieinteresēta veidot sadarbību, kas būtu abpusēji izdevīga gan abu valstu uzņēmējiem, gan budžetam. Tāpat arī V.Šurajevs izteica priekšlikumu, ka izdevīgāk būtu veidot Latvijas un Krievijas kopuzņēmumus. Arī J. Dūklavs norādīja, ka Latvijas puse ir gatava abpusēji ekonomiski izdevīgai sadarbībai.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka ideja par kopējiem projektiem nedrīkst palikt tikai sarunu līmenī, un ir jāpieliek spēki, lai tos īstenotu dzīvē, kā arī ir jārada veiksmīga sadarbība starp ierēdņiem un uzņēmējiem.

Tā kā Krievijas puse bija izteikusi vēlmi iepazīties ar saimniecībām, kas nodarbojas ar piena, gaļas un graudu pārstrādi, tad pēc oficiālās vizītes daļas Pleskavas delegācija un ZM speciālisti apmeklēja Vidzemes reģiona zemnieku saimniecības un pārstrādes uzņēmumus. Delegācija viesojās Straupes kooperatīvajā piensaimniecības sabiedrībā, kooperatīvajā sabiedrībā „Trikātas piens” un AS „Smiltenes piens”, kā arī graudu kooperatīvā „Zemturi” un zemnieku saimniecībā „Kalna Tomēni”.

Tāpat lielu interesi viesi izrādīja par meža nozari Latvijā. Delegācijas pārstāvjiem bija iespēja diskutēt ar speciālistiem par aktuālām tēmām, kā arī iepazīties ar vairākiem mežizstrādes objektiem - Launkalnes kokzāģētavu un granulu rūpnīcu, kā arī Strenču kokaudzētavu.

Vizītes noslēgumā Pleskavas apgabala uzņēmēji un rajona administrācijas pārstāvji tikās ar Valmieras pilsētas vadību.

www.zmg.gvo.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv