Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Jāizvērtē paveiktais Valsts valodas likuma normu uzraudzībā Daugavpilī

Publicēts 2008-02-06 09:25:40

Samazināt palielināt tekstu

04.02.2008

Kā neapmierinošu tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš novērtējis Valsts valodas likuma ievērošanu un tās uzraudzību Daugavpilī: tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kultūras iestādēs un pat pašvaldības institūcijās dominē krievu valoda. Saņemt atbildi uz jautājumu latviešu valodā nereti ir problemātiski. Par to ministrs pārliecinājies, cenšoties izmantot savas – likumā noteiktās – tiesības.

"Protams, es saprotu, ka tā ir realitāte, ka lielākā daļa Daugavpils iedzīvotāju ir nelatvieši. Taču tas nevar būt attaisnojums tam, ka, piemēram, veikalā pārdevējs nevar latviešu valodā sniegt informāciju par preces īpašībām vai arī pašvaldību institūcijās kā darba valoda bieži vien tiek izmantota krievu valoda. Tas norāda, ka no valsts institūciju puses nav izdarīts viss, lai panāktu Valsts valodas likuma normu ievērošanu," uzsver G.Bērziņš.

Kādus pasākumus Valsts valodas likuma normu ievērošanas uzraudzībai veicis Valsts valodas centrs un kādi ir līdzšinējie rezultāti, pēc darba vizītes Latgalē ministrs pieprasījis atskaitīties Valsts valodas centram. "Jau tuvākajā laikā plānoju tikties ar Valsts valodas centra direktoru Agri Timušku, lai pārrunātu turpmāk darāmo likuma uzraudzības nodrošināšanā. Daugavpils piemērs parāda, ka pašreizējā Valsts valodu centra kapacitāte nav pietiekama. Tāpēc uzskatu, ka ir jākoncentrē valsts administratīvie resursi, iespējams, pat pārdalot funkcijas starp pašreizējām valsts institūcijām," saka tieslietu ministrs.

G.Bērziņš norāda, ka nesen Īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts pabeidza darbu pie Sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādņu 2008.-2012.gadam projekta izstrādes. Dokumentā, diemžēl, ir pazudusi atsauce, ka integrācijai jānotiek uz valsts valodas pamata, atšķirībā no pašlaik spēkā esošās koncepcijas. Arī Daugavpils pilsētas dome jau 2005.gadā apstiprināja savas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmu. "Ir sarakstīti papīru kalni, bet reālu rezultātu nav. Tas liek domāt, ka atbildīgajiem darbiniekiem vai nu nav vēlmes dokumentos ierakstīto realizēt dzīvē, vai arī ir izšķiests laiks un nodokļu maksātāju nauda, lai sarakstītu nekam nevajadzīgus dokumentus," uzskata G.Bērziņš.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valsts valodas centrs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv