Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Jānis Dūklavs: piena pārstrādātājiem aktīvāk jāmeklē eksporta tirgi

Publicēts 2009-04-10 16:36:13

Samazināt palielināt tekstu

08.04.2009

Šodien zemkopības ministrs Janis Dūklavs Zemkopības ministrijā (ZM), tiekoties ar piena ražotājiem un pārstrādātājiem, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) piena nozares darba grupas sanāksmē, uzsvēra, ka savu pilnvaru robežās atbalstīs piena ražotāju centienus jaunu eksporta tirgu meklēšanā un esošo veicināšanā.

„Esmu gatavs runāt gan ar Krieviju, gan Eiropas valstīm par iespējām attīstīt Latvijas piena produktu eksportu vēl aktīvāk kā līdz šim, jo mūsu valsts piena nozarei eksports ir ļoti nepieciešams. Tādējādi piena ražotāji un pārstrādātāji varētu ievērojami uzlabot savu finansiālo stāvokli,” diskusijā norādīja J.Dūklavs.

Zemkopības ministrs aicināja ražotājus apvienoties un nākt ar kopīgiem priekšlikumiem un iecerēm. Tāpat arī ministrs norādīja, ka pēc kontaktu nodibināšanas pašiem uzņēmējiem ir aktīvi jāstrādā, lai noturētu iegūtos tirgus un tos paplašinātu. „Bizness ir bizness – tur jums jādarbojas pašiem un jādara viss iespējamais, lai šo tirgu arī noturētu ilgtermiņā,” teica zemkopības ministrs.

Tāpat zemkopības ministrs mudināja eksporta veicināšanas aktivitātēm izmantot Mārketinga padomes piedāvātās iespējas – atbalstu dalībai starptautiskās izstādēs, tirgus pētījumiem un citām ar eksporta tirgus apgūšanu saistītām mārketinga aktivitātēm. Šāds atbalsts tiek nodrošināts lauksaimniecības un pārtikas preču tirgus veicināšanas programmas ietvaros, kuru jau vairākus gadus administrē Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūts sadarbībā ar biedrību „Mārketinga Padome”.

Tāpat ir panākts, ka no šā gada 22.janvāra ir atjaunotas eksporta kompensācijas pienam, kas ir būtisks atbalsta mehānisms piena un piena produktu eksporta veicināšanai.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Dūklavs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv