Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Jāņu laikā Krasta apsardzes dienests sniedza palīdzību vairākiem nelaimē nonākušiem jūrniekiem

Publicēts 2009-06-26 13:45:50

Samazināt palielināt tekstu

25.06.2009

Aizvadītajās brīvdienās Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta personāls sniedza palīdzību vairākiem nelaimē nonākušiem jūrniekiem.

20. jūnijā Latvijas čempionāta mazo jahtu klasēs laikā apgāzās jahta „Pelikāns”. Negadījumu palīdzēja novērst Krasta apsardzes kuģis KA-06 „Gaisma”, kura apkalpe izglāba ūdenī esošos cilvēkus un, lai jahtu veiksmīgi nogādātu Rojas ostā, tā tika uzcelta stāvus un atsūknēts ūdens, tādējādi jahtai atgūstot peldspēju.

Šīs pašas dienas vakarā no pasažieru prāmja „Silja Festival”, kas bija ceļā no Rīgas uz Stokholmu, veselības problēmu dēļ tika evakuēts Zviedrijas pilsonis. Lai nodrošinātu veiksmīgu personas evakuāciju, operācijā tika iesaistīts Krasta apsardzes kuģis KA-09 „Klints”. Cietušais veiksmīgi tika nogādāts Mangaļu piestātnē un nodots Katastrofu medicīnas centra speciālistu rokās.

Savukārt 24. jūnija priekšpusdienā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēma informāciju, ka uz tankera „Fair Seas” atrodas cietušais, kas guvis smagu kājas traumu. Pēc medicīniskās konsultācijas, ko tankera apkalpei sniedza Katastrofu medicīnas centra (KMC) speciālisti, tika pieņemts lēmums veikt medicīnisko evakuāciju.

Cietušais veiksmīgi tika evakuēts no tankera „Fair Seas” uz Krasta apsardzes kuģa KA-01 „Kristaps” un agrā pēcpusdienā nogādāts Ventspils ostā Katastrofas medicīnas centra speciālistu rokās. Paralēli Krasta apsardzes kuģi visas dienas garumā KA-06 „Gaisma” un KA-09 „Klints” tika iesaistīti motorjahtas „BLONDY” novilkšanā no sēkļa pie Valgalciema, kas veiksmīgi arī tika izdarīts. Glābšanas darbos tika iesaistīti arī ūdenslīdēji.

 Vēlreiz atgādinām, ka savlaicīga Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra informēšana par notikušo nelaimi jūrā, nodrošina iespējami veiksmīgāku situācijas iznākumu. Būsim apdomīgi vasarā atrodoties uz ūdens un ūdens tuvumā!

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra trauksmes tālruņi:  371 67323103, 371 29476101 vai 371 67082070.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv