Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Jaunais Saab 9-3 ir piezemējies Latvijā

Publicēts 2007-09-26 00:49:59

Samazināt palielināt tekstu

Pagājušajā nedēļā ar krāšņu lāzeru un gaismas šovu "Sapņu fabrikā" pārsimts aicināto viesu piedzīvoja jaunā Premium klases Saab 9-3 pirmizrādi, līdz ar ko SAAB dīleris "Viking Motors" uzsāka jaunā Saab 9-3 modeļa tirdzniecību Latvijā.

Jaunajā Saab 9-3 klasika sastopas ar mūsdienām

Galvenās rūpes Saab no pirmās dienas veltījis automašīnu izturībai, drošībai, komfortam, jaunākajām tehnoloģijām, pēc ilgiem meklējumu gadiem nonākot līdz koncepcijai par prestiža, droša, komfortabla, moderna auto izvedi ar savu raksturu, kas pilnā mērā spēj apmierināt prasīga, neatkarīga un sportiska lietotāja vēlmes.

Radot drosmīgāku un pārliecinātāku Saab 9-3, inženieri un dizaineri smēlās iedvesmu no revolucionārā Aero X koncepta un klasiskā Saab 900. Rezultātā jaunais Saab 9-3, ar sākumcenu 25 500 eiro, ir piedzīvojis ap divi tūkstoši lielu un mazu uzlabojumu. Pamānāmākie akcenti ir Saab 9-3 priekšpusē, viens no tiem - priekšējos lukturos, kurus pievilcīgākus padara diožu gabarītu ugunis, turpinot motora pārsega agresīvo līniju.

Saab pircēju izvēlei pievienojis divas jaunus metāliskos virsbūves krāsojumus - sudraboto snow silver krāsu, kādā bija krāsots arī Aero X koncepta auto, savukārt piparmētru zaļā krāsā (Pepper Green) varēsim izvēlēties SportCombi un SportSedan versijas. Ir palielinājies piedāvātā papildaprīkojuma klāsts: pašaptumšojoši sānu skata spoguļi, stūres pagrieziena leņķim sekojoši bi-ksenona starmeši un augstas kvalitātes dabīgās ādas sēdekļu un durvju apdare. Kā papildus opcija visiem Saab 9-3, būs pieejami arī jauni 18" vieglmetāla diski.

Kā līdz šim, visi ar vadītāja un pasažieru drošību saistītie elementi ir iekļauti katra Saab automobiļa standarta aprīkojumā, jo priekš Saab šis ir viens no būtiskākajiem aspektiem. Lieki piebilst, ka vadītāja un pasažieru aizsargātības ziņā starp visiem pasaules autoražotājiem Saab ierindojies pašā galvgalī, ko apliecina visu Saab modeļu augstākais (5 zvaigžņu) novērtējums gan Eiropas (EuroNCAP), gan Amerikas (IIHS) automobiļu drošības testos.

Vēl vairāk jaudas nākotnē

Par leģendāriem jau kļuvuši Saab motori, kas nereti spēj kalpot bez remontiem vai visu automašīnas mūžu, un kas dažkārt ir vairāki gadu desmiti un krietni virs pusmiljona nobraukti kilometri. Jaunajā Saab 9-3, klāt jau esošajiem, nāk trīs pilnīgi jauni un lielākas jaudas motori. Jau ziņots par šajā mēnesī atklāto Saab BioPower produktu līniju, kas arī jaunajā Saab 9-3 piedāvā 1.8t BioPower 175 zirgspēku un 2.0 t BioPower 200 zirgspēku jaudas motorus (līdzšinējo 150 un 175 zs vietā). Saab BioPower automašīna ir darbināma kā ar biobenzīnu E85, tā arī ar parasto benzīnu un tas ļauj auto vadītajam būt neatkarīgam no degvielas uzpildes staciju tīkla piedāvājuma.
Saab 9-3 kļūst arī par pirmo automašīnu, kura Premium segmentā piedāvā 1.9 TTiD divpakāpju dīzeļa turbo dzinēju ar paaugstinātu jaudu līdz 180 zirgspēkiem.

"Jau nākamajā pavasarī sāksim svinēt Turbo 30 gadu jubileju un būs atkal jaunumi. Un vēl pie tam kādi! Apsolu, ka 2009. gadā tiksimies atkal un mums būs ko parādīt! Viss notiek. Mēs vēl arvien nevis ātri braucam, bet zemu lidojam," savā uzrunā Saab 9-3 prezentācija saka "Viking Motors" tirdzniecības vadītājs Didzis Kalnietis. Mēs netieši nojaušam, ka viņš runā par nākamgad gaidāmo vēl jaudīgāko 2.8 V6 turbo motoru ar 280 Zs jaudu. 1.9 TTiD un 2.8 V6 pieejami tikai visaugstākajā komplektācijas "Aero" aprīkojuma līmenī. Šobrīd SIA "Viking Motors" ziņkārīgajiem var pateikt vien to, ka gaidāms arī Saab vieglais auto ar pilnīgi jaunu pilnpiedziņas sistēmu - XWD, taču cena gaidāma par pieciem līdz astoņiem tūkstošiem augstāka kā parastai Aero komplektācijas Saab 9-3 automašīnai.

Fotogrāfijas no Saab 9-3 prezentācijas "Sapņu fabrikā" meklējiet: http://www.saab.lv/main/GLOBAL/en/galerijas_new.html

Jāatgādina, ka šī gada aprīlī SIA "Viking Motors" pārņēma visas uzņēmuma "E&S Auto" saistības Latvijas tirgū. Četrpadsmit gadu laikā uzņēmums "E&S Auto" no neliela, specializēta servisa kļuva par SAAB un KIA oficiālo dīleri. Šogad, uzsākot "Cadillac", "Hummer" un "Corvette" marku tirdzniecību Latvijā, uzņēmums ar jauno nosaukumu "Viking Motors" nolēma atteikties no KIA tirdzniecības, saglabājot tikai garantijas apkopju un remontu veikšanu saviem klientiem.


Foto1: Aero X un Saab 900, no kuriem inženieri un dizaineri smēlās iedvesmu radot Saab 9-3


Foto2: "Atdzīvinot" vienu Saab 9-3 automašīnām prezentācijā "Sapņu Fabrikā"


Foto3: viena no būtiskākajām izmaiņām – Saab 9-3 priekšējie lukturiar diožu gabarītu ugunīm


Foto4: Foto no prezentācijas.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Viking Motors, SIA; Didzis Kalnietis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv