Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Jaunais Saab kabriolets – kulta auto ar vairāk kā 20 gadu tradīcijām

Publicēts 2008-02-29 09:49:35

Samazināt palielināt tekstu

28.02.2008

Nemaz ne tik sen kā uzsākta Saab 9-3 modeļu gammas un līdz ar to arī jaunā Saab 9-3 Convertible tirdzniecība. Tieši pēdējais pelna īpašu uzmanību, jo dažādos topos jau novērtēts kā pievilcīgākais, drošākais un varētu teikt - labākais Premium kategorijas kabriolets. Jaunais modeļu gads nesis izmaiņas ne tikai tehniskās inovācijās, bet arī četrvietīgā kabrioleta vizuālajā izpildījumā. Pēc 17 gadiem apbrīnojamā līdzībā atgriezusies savulaik limitētā versijā izdota Saab 900 dzeltenā krāsa, kas kļuvusi ļoti iekārojama kolekcionāru vidū.

Zviedru Premium zīmola kabrioletam ir vairāk kā 20 gadu tradīcijas. 1983. gadā pirmo reizi publikai rādīja Saab Convertible konceptauto, trīs gadus vēlāk četrvietīgais Saab 900 Convertible nonāca tirdzniecībā un šobrīd iemanto kulta automašīnas statusu. 1991. gadā neliels skaits "Monte Carlo" versijas Saab kabrioletu modeļu tika radīti dzeltenā krāsā, kas nu ierindojas starp kolekcionāru vismeklētākajiem Saab modeļiem.

Arī jaunajam Saab 9-3 Convertible līdzās klasiskiem toņiem, piemēram, "polār" un "snow silver" baltajai, "ledusszilajai", "titāna pelēkajai" un citām krāsām, Saab Convertible nu pieejama arī ar jauno, dzīvespriecīgo dzelteno krāsu, sauktu par "Lynx Yellow".

2007. gadā Saab prezentēja visu jauno Saab 9-3 modeļu gammu, kas tika gan vizuāli, gan tehniski atjaunināta. Radot drosmīgāku un pārliecinātāku Saab 9-3 Convertible, inženieri un dizaineri smēlās iedvesmu no revolucionārā Aero X koncepta un klasiskā Saab 900 kabrioleta.

Saab Convertible ir vairāk nekā kabriolets, jo šis četrvietīgais auto ar automātiski paceļamu un nolaižamu jumtu var kļūt par ikdienas automašīnu visa gada garumā. 20 sekundēs tas spēj no kabrioleta pārvērsties par dizainiski pievilcīgu kupeju. Jumts ir veidots no piecām auduma materiāla kārtām, kas aizvērtā veidā arī mīnus 30 grādus neliks manīt. Un ko gan citu mēs varam gaidīt, ja auto ir ražots Zviedrijā – valstī ar bargām ziemām.

Saab modeļiem augstākais novērtējums drošības jomā
Saab 9-3 Convertible, arī Sedan un Combi versijas ir saņēmušas no "Apdrošināšanas institūta par drošu satiksmi" (Insurance Institute for highway Safetys) šī gada Detroitas izstādē visdrošākā auto apbalvojumu.

Saab šis vienmēr ir bijis viens no būtiskākajiem aspektiem, tāpēc visi ar vadītāja un pasažieru drošību saistītie elementi ir iekļauti katra Saab automobiļa standarta aprīkojumā. Lieki piebilst, ka vadītāja un pasažieru aizsargātības ziņā starp visiem pasaules autoražotājiem Saab ierindojies pašā galvgalī, ko apliecina visu Saab modeļu augstākais (5 zvaigžņu) novērtējums gan Eiropas (EuroNCAP), gan Amerikas (IIHS) automobiļu drošības testos.

Saab visā pasaulē ir zināms ar to, ka galvenās rūpes no rūpnīcas pirmās dienas veltījis automašīnu izturībai, drošībai, komfortam un jaunākajām tehnoloģijām, pēc ilgiem meklējumu gadiem nonākot līdz koncepcijai par prestiža, droša, komfortabla un moderna auto izveidi ar savu raksturu, kas spēj apmierināt prasīga, neatkarīga un sportiska lietotāja vēlmes.

Komplektējot kabrioletu ir plašas kombināciju iespējas

Saab Convertible plašā motoru palete ļauj izvēlēties trīs dažādus degvielas veidus- benzīnu, dīzeļdegvielu vai biobenzīnu (E85), kas tagad pieejams arī Latvijā. Tas ierindo Saab Convertible BioPower starp pirmajiem kabrioletiem Premium segmentā, kas pieejams ar FFV (flexi fuel vehicle) tipa dzinēju, kas darbojas ar biobenzīnu vienlaikus nepadarot vadītāju atkarīgu no degvielas uzpildes tīkla piedāvājuma, jo šis pats auto darbojas arī ar "parasto" (E95) benzīnu, turklāt bākā jebkurās kombinācijās.

Ar biobenzīnu darbināmie motori ir divi: 1.8 litru turbomotors ar 175 zirgspēku jaudu un 2.0 litru dzinējs ar 200 zirgspēkiem un palielinātu griezes momentu no 265 uz 300 ņūtonmetriem.. Abos gadījumos auto sniedz aptuveni par 25 zirgspēkiem lielāku jaudu, nekā tāda paša lieluma motori, kas darbojas tikai ar benzīnu E95.

Saab 9-3 Convertible pieejams trīs atšķirīgos aprīkojuma līmeņos – no skandināvu vienkāršības "Linear" modeļos līdz pat "Aero" modeļu sportiskuma pilnībai. Aero versijā Saab 9-3 kabriolets apgāds ar 2.8 litru Turbo V 6 motoru ar 255 zirgspēku jaudu. Vēl viens jaunums ir 1.9 litru TTiD dīzeļdzinējs ar divpakāpju turbomotoru, kura griezes moments ir 400 ņūtonmetri. Šis auto rāda teicamu sniegumu ar zemu degvielas patēriņu un kaitīgo izmešu daudzumu.

Saab Convertible cena ir sākot no 24 577 latiem. Tā kā Saab kabriolets pieejams dažādās aprīkojuma versijās, kas sniedz izvēles brīvību starp dažādiem interjera un aprīkojuma elementiem, motoriem un virsbūves krāsām varētu domāt, ka individuālu, pēc savām vēlmēm komplektētu Saab, būs jāgaida ilgi. Oficiālais Saab dīleris Latvijā SIA "Viking Motors" mierina pircējus, jo arī Convertible, tāpat kā viss pārējais Saab modeļu klāsts var lepoties ar vieniem no visīsākajiem ražošanas termiņiem. Saab piegāde pircējam parasti nav ilgāka par 6-8 nedēļām, pretēji daudziem citiem Premium zīmola autoražotājiem.

SIA "Viking Motors", kas pērn pārņēmis visas uzņēmuma "E&S Auto" saistības Latvijas tirgū, šogad svinēs uzņēmuma 15 gadu jubileju. Piecpadsmit gadu laikā uzņēmums "E&S Auto" no neliela, specializēta servisa kļuva par oficiālo "SAAB", "Cadillac", "Hummer" un "Corvette" marku pārstāvi Latvijā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv