Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Jaunas iespējas iedzīvotājiem ar redzes problēmām

Publicēts 2007-02-19 12:30:18

Samazināt palielināt tekstu

Ventspils Galvenās bibliotēkas Klusinātajā lasītavā Akmeņu ielā 2 (2.stāvā) uzstādīti specializēti palīglīdzekļi iedzīvotājiem ar redzes problēmām – dators ar ekrāna palielinošo un lasošo palīgprogrammu Zoomtext un lasīšanas lupa. Šīs tehnikas iegādi Ventspils bibliotēkas un Ventspils Digitālā centra izstrādātā projekta "Informācijas pakalpojumu nodrošināšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" īstenošanai veica valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas". Projekta ietvaros vēl viena lasīšanas lupa tika nodota Latvijas Neredzīgo biedrības Ventspils teritoriālās organizācijas rīcībā.

Dators, kurš ir aprīkots ar ekrāna palielinošo un lasošo palīgprogrammu Zoomtext 9.0, atvieglo darbu ar datoru – programma spēj nolasīt ievadīto informāciju un ļauj strādāt ar jebkāda veida elektroniskiem dokumentiem, palielinot ekrānā redzamos simbolus līdz pat 50 reizēm un vairāk. Iespējams mainīt arī krāsu un kontrastu režīmus. Papildus iespēja elektroniskiem resursiem angļu valodā ir dotās komandas un aktivētos ekrāna elementus kontrolēt ar dzirdes palīdzību, jo programma nodrošina runas sintēzi angļu valodā. Programma nolasa tekstu, kas redzams uz ekrāna, pie tam ir iespējams izvēlēties balss tembru un teksta lasīšanas ātrumu. Šo programmas funkciju iespējams izmantot arī angļu valodas apguvei.

Palielinošā lupa, kas ir optiskās korekcijas palīglīdzeklis, nodrošinās bibliotekāros un informacionālos pakalpojumus cilvēkiem, kuri nevar lasīt parasto drukāto rakstu. Lupas "redzeslaukā" novietotu tekstu uz ekrāna var palielināt pat piecdesmitkārtīgi. Atkarībā no lietotāja redzes īpatnībām var mainīt teksta fonu un burtu krāsu.

Iedzīvotāji, kuri vēlas apgūt iemaņas darbam ar specializēto tehniku un programmatūru, var saņemt konsultācijas iepriekš piesakoties pie Astras Pumpuras pa tālr. 3623231 vai e-pastu [email protected].

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Bibliotēka; Zoomtext;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv