Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Jaunās jūras novērošanas sistēmas elementi sāk darboties testa režīmā

Publicēts 2009-07-12 18:08:34

Samazināt palielināt tekstu

10.07.2009

Šodien Jūras spēku Flotiles štābā, Liepājā, notika jaunajai jūras novērošanas sistēmai (JNS) veltīta preses konference.

Ar JNS ieviešanas nepieciešamību un ieguvumiem, tās tehniskajiem darbības principiem un ieviešanas gaitu iepazīstināja aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta komandieris jūras kapteinis Hermanis Černovs, Jūras spēku Jūras novērošanas sakaru dienesta komandieris kapteiņleitnants Artis Guzlēns, NATO Materiāltehniskā nodrošinājuma un piegādes aģentūras (NAMSA) pārstāvis Džons Veits (John Wates) un „INDRA Sistemas S.A.” direktors robežu novērošanas, aizsardzības un drošības sistēmu jomā Miguels Acitores (Miguel Acitores).

„Jaunās jūras novērošanas sistēmas ieviešana aizsardzības nozares speciālistiem ir devusi nozīmīgu starptautisko pieredzi, jo tas ir pirmais valsts aizsardzības infrastruktūras projekts, kas īstenots sadarbībā ar NATO uzturēšanas un apgādes aģentūru. Pateicos pašvaldībām, kuru teritorijās atradīsies sistēmas tehniskās novērošanas punkti, par atbalstu šā mūsu Latvijas aizsardzībai nozīmīgā projekta īstenošanā,” savā uzrunā teica I.Lieģis. Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka jaunā sistēma uzlabos cilvēku un civilās kuģošanas drošību un ļaus jūrā savlaicīgi konstatēt iespējamo piesārņojumu un tā cēloņus.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī apskatīt JNS komandcentru un Šķēdē izvietoto tehniskās novērošanas punktu.

Projekts paredz novecojušo JNS nomainīt ar mūsdienu tehnoloģijām un pasaules standartiem atbilstošu sistēmu, kas būs gan ievērojami kvalitatīvāka, gan uzturēšanā lētāka par šobrīd izmantoto. Jauno JNS veidos 12 no jauna uzbūvēti un viens rekonstruēts tehniskās novērošanas punkts, kā arī divas mobilās stacijas.

JNS attīstības programmu Ministru Kabinets pieņēma jau 2000.gadā. Pēc tās apstiprināšanas tika veikts intensīvs un rūpīgs vairāku gadu darbs, lai šovasar jūras novērošanas sistēmas elementi sāktu darboties testa režīmā. Sistēma pilnībā būs ieviesta 2010.gadā.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv