Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Jaunsargi apsveiks Latviju 90.gadadienā

Publicēts 2008-04-18 17:07:56

Samazināt palielināt tekstu

Lai atzīmētu Latvijas Republikas 90.gadadienu, Latvijas jaunsargi piedalīsies konkursā "90 talkas Latvijas 90.gadadienā", ko ir izsludinājis Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunsargu patriotisko audzināšanu un Latvijas un sava novada vēstures izpēti. Konkursa dalībniekiem jāapzina savā pagastā (pilsētā, rajonā) notikušo kauju piemiņas vieta (vai vietas), jāievāc informācija par vēsturiskajiem notikumiem šajā vietā un jāsakopj piemiņas vieta, kā arī jāiemūžina kauju piemiņas vieta pirms, pēc un sakopšanas brīdī.

Katra jaunsargu sakoptā piemiņas vieta simboliski būs neliela dāvana savai valstij. Konkurss norisināsies no šā gada maija līdz oktobrim. Galvenā balva čaklākajiem jaunsargiem būs seno cīņu mākslas un amatniecības noslēpumu apgūšana kopā ar folkloras kopu "Vilkači", kā arī nodrošināta ierašanās 18.novembra parādē Rīgas Krastmalā.

Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot, jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaicīgi izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 6500 jaunieši no visiem Latvijas novadiem. Detalizētāka informācija par Jaunsardzi: www.jaunsardze.gov.lv.

www.jaunsardze.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunsardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv