Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Junior Achievement - Latvija skolo topošos uzņēmējus

Publicēts 2009-10-13 13:10:36

Samazināt palielināt tekstu

12.10.2009

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL), sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Skolēnu mācību firmu (SMF) programmas ietvaros turpina vizītes Latvijas skolās, sniedzot jauniešiem informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām. Šonedēļ, 12. oktobrī JAL viesosies Talsu 2. vidusskolā, savukārt 13. oktobrī - Madonas Valsts ģimnāzijā un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā.

Lai ikvienam skolēnam, skolotājam būtu iespēja apgūt praktiskās mācību metodes, JAL dodas vadīt izbraukuma seminārus uz dažādām Latvijas skolām. JAL organizēja vairākus seminārus par uzņēmējdarbības jautājumiem – inovatīvām biznesa idejām, biznesa plānu veidošanu, uzņēmuma dibināšanu Liepājā, Valmierā un Jelgavā, šonedēļ tiks organizētas apmācības un semināri Talsos, Madonā un Gulbenē, bet novembrī ir paredzēta vizīte arī Daugavpilī.

Semināros skolēniem un skolotājiem tiek sniegta plaša informācija par biznesa izglītības programmām, uzsvaru liekot uz Skolēnu mācību firmām, kas ikvienam vidusskolēnam dod iespēju dibināt savu uzņēmumu jau skolas laikā, apgūstot uzņēmuma dibināšanas un vadīšanas procesus, finanses un grāmatvedību, kā arī praktiskās iemaņas tirdzniecībā un mārketingā. Tādējādi skolēniem ir iespēja attīstīt savas uzņēmējspējas un apgūt uzņēmējdarbības prasmes.

JAL izpilddirektore Jana Jakovļeva par nepieciešamību apgūt praktiskās iemaņas uzņēmējdarbībā: „JAL mācību programmas balstās uz praktisku, aktīvu darbību, kas veicina skolēnu uzņēmību, uzņēmējspējas un radošo, inovatīvo domāšanu, kā arī piedāvā skolēniem iespēju „soli pa solim” iegūt pamata zināšanas par ekonomikas pamatjautājumiem un uzkrāt praktisku pieredzi uzņēmējdarbībā, lai jau studiju laikā vai pēc studijām jaunieši ir spējīgi nodibināt savus uzņēmumus, nākotnē veidot jaunas darba vietas un kļūt konkurētspējīgiem starptautiskā tirgū, veicinot Latvijas tautsaimniecību un sabiedrības labklājību. Īpaši šajos ekonomiskajos apstākļos ir svarīgi, ka skolu direktori un pedagogi atbalsta savās skolās, mācību stundās praktiskās mācību metodes, savukārt uzņēmēji gatavi dalīties savā pieredzē.”

JAL aicina ikvienu interesentu iegūt vairāk informācijas JAL vortālā www.pirmaismiljons.lv, kā arī piedalīties kampaņā "Krustvecāks Skolai", kuras laikā JAL aicina ziedot līdzekļus praktiskās biznesa izglītības apgūšanai, ziedojot 150 latus savas skolas skolēnu dalībai JAL programmās.

Gadījumā, ja vēlaties, lai JAL dodas arī uz Jūsu skolu, lūgums sazināties ar JAL programmu direktori Ingu Bolmani, rakstot [email protected] vai zvanot 22070040.
   
Par JAL
Junior Achievement – Latvija ir JA-YE dalīborganizācija, kuras mērķi un filozofija atbilst idejai par jauniešu biznesa izglītību, inovācijām uzņēmējdarbībā, sociālo atbildību un rūpēm par Latvijas nākotni, kura Latvijā darbojas jau 18 gadus. http://www.pirmaismiljons.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Junior Achievement - Latvija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv