Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Jūrā pie Liepājas notiks Latvijas Kara flotes gadadienai veltīta kuģu parāde

Publicēts 2009-08-05 13:00:09

Samazināt palielināt tekstu

No š. g, 7. augusta līdz 10. augustam Liepājā norisināsies Latvijas Kara flotes 90. gadadienas svinības.

7.augustā no plkst.8:00-14:00 Baltijas jūrā pie Liepājas  norisināsies kuģu parāde. Tajā piedalīsies kuģi no Dānijas, Latvijas, Polijas, Somijas un  Vācijas. Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki svinībās piedalīsies ar mīnu meklētājiem „Imanta” un „Tālivaldis”, patruļkuģi „Linga” un štāba kuģiem „Virsaitis un „Varonis , kā arī personālsastāvu.

Oficiāli par Kara Flotes dibināšanas dienu pieņēma 1919.gada 10.augustu, kad pie Latvijas armijas Virspavēlnieka štāba tika nodibināta Jūras nodaļa.

Latvijas Kara floti, kas beidza pastāvēt 1940. gadā, komandēja admirālis Arčibalds Keizerlings un Teodors Spāde.

Jūras spēki turpina Kara flotes aizsāktās tradīcijas. Tiek atzīmētas Kara flotes apaļas jubilejas, šogad svinības notiek zem Latvijas Armijas 90. gadadienas zīmes.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi, un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi – militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences.

Plašāk par armijas gadadienas svinībām lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.

Preses un citu informācijas līdzekļu ievērībai!

Ir iespēja filmēt un fotografēt kuģu parādi, kas notiks 7. augustā no plkst.8:00-14:00 . Kuģis „Virsaitis ”attauvojas un pietauvojas Liepājas ostas 84. piestātnē.

Pieteikšanās pie Ivetas Kraules pa telefonu 29251410 līdz 6. augustam plkst.16:00

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv