Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Jūras meklēšanas un glābšanas dienests aizvadītajā nedēļas nogalē bija iesaistīts 4 meklēšanas un glābšanas operācijās

Publicēts 2009-04-27 17:05:57

Samazināt palielināt tekstu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) bija iesaistīts 4 meklēšanas un glābšanas operācijās.

24. aprīlī, nedaudz pēc plkst. 17.00, MRCC Riga sadarbībā ar Igaunijas robežsardzi (JRCC Tallina) iesaistījās glābšanas operācijā – straume Latvijas ūdeņos bija ienesusi kādas sievietes līķi, kuru bija nepieciešams nogādāt krastā. Latvijas Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs deva rīkojumu Krasta apsardzes kuģim KA-06 „Gaisma” doties uz aprēķināto cilvēka atrašanās vietu. Sadarbojoties MRCC Riga un Igaunijas robežsardzei, plkst. 22.17 Igaunijas robežsardzes kuteris nogādāja atrasto līķi krastā.

Savukārt 25. aprīlī, plkst. 04.00, Liepājā pie Ziemeļu mola jūrā iekrita cilvēks. Nekavējoties uz negadījuma vietu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) nosūtīja Krasta apsardzes kuģi KA-07 “Ausma”. Plkst. 04.15 notikuma vietā ieradās Krasta apsardzes glābšanas vienība un, veicot meklēšanas un glābšanas darbus, pēc plkst. 05.00 cilvēks tika atrasts 3 m dziļumā un tūlīt nodots ārstu rokās, kuri konstatēji cietušā nāvi. Negadījumā tika iesaistīti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Liepājas policija.

Nedaudz vēlāk tai pašā dienā, plkst. 16.30, Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs koordinēja trīs cilvēku glābšanu – Liepājas rajonā pie Bernātiem Baltijas jūrā apgāzusies laiva, laivā bijuši trīs cilvēki. Glābšanas operācijā nekavējoties tika iesaistīti- Krasta apsardzes kuģis KA-07 „Ausma”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kā arī Katastrofu medicīnas centrs (KMC). Nedaudz pēc plkst. 17.00 cietušie pašu spēkiem tikuši krastā, medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama. Cietušie ir Latvijas Republikas pilsoņi.

Taču šorīt, pēc plkst. 03.00, Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram bija jāpiedalās medicīniskās evakuācijas koordinēšanā, ko lūdza Igaunijas robežsardze (JRCC Tallin). Uz pasažieru prāmja „Silja Festival”, kas bija ceļā no Stokholmas uz Rīgu kāda Zviedrijas pilsone guvusi traumu. Nekavējoties tika mobilizētas nepieciešamās glābšanas vienības un pēc plkst. 07.00 cietušā ar Krasta apsardzes kuģi KA-09 „Klints” nogādāta krastā, Rojas ostā Katastrofas medicīnas centra speciālistu rokās.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv