Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests aizvadītajā pusgadā 67 gadījumos sniedza palīdzību nelaimē nonākušiem cilvēkiem

Publicēts 2009-07-09 13:23:11

Samazināt palielināt tekstu

08.07.2009

Vieni no Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta (JS KAD) galvenajiem uzdevumiem ir cilvēku meklēšana un glābšana jūrā, naftas piesārņojuma likvidācija jūrā, normatīvo aktu un starptautisko tiesību normu ievērošana, izmantojot Latvijas ūdeņus, kā arī sadarbība ar Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldi (JŪIP), veicot vides aizsardzības un zvejniecības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanas kārtību u.c.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests 2009. gada pirmajā pusgadā 67 gadījumos sniedza palīdzību nelaimē nonākušiem jūrniekiem. No tiem – 7 cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, pārējie gadījumi saistīti ar palīdzības sniegšanu mazizmēra peldlīdzekļiem, jūras piesārņojuma gadījumiem, medicīniskās palīdzības sniegšanu u.c.

Kopā 6 Krasta apsardzes kuģi dežūrās pavadījuši no 62 līdz 110 dienām katrs, gar piekrasti kopā patrulēšanā aizvadītas 835 h, no tām 80 h pagājušas meklēšanas un glābšanas operācijās, bet sadarbībā ar Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldi (JŪIP) veiktas 13 patrulēšanas (364 h), kuru laikā pārbaudīti 19 kuģi un konfiscēti 38 zvejas tīkli.

Lai pilnveidotu meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru darbību krīzes situācijās un pārbaudītu starptautisko vienību gatavību, Jūras spēku Krasta apsardzes dienests šā gada pirmajā pusgadā piedalījies starptautiskās meklēšanas un glābšanas mācībās „Bold Mercy 2009” un „Sarex 2009”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv