Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Jūrmalā apmāca Igaunijas un Latvijas glābējus darbam pludmalē

Publicēts 2009-06-17 15:38:07

Samazināt palielināt tekstu

16.06.2009

No 15. līdz 19. jūnijam Jūrmalā risināsies Eiropas Savienības līdzfinansētās Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekta „Zilā karoga prasību nodrošināšana Baltijas Jūras reģionā (Beach Hopping)” aktivitātes „Apmācības programma „Pirmā palīdzība glābējiem uz ūdens (First aid on water training for life-savers)”” otrā kārta.

Projektā piedalās septiņi partneri – divi no Igaunijas un pieci no Latvijas: Saulkrastu pilsētas ar lauku teritoriju dome (kā vadošais partneris); Audru pašvaldības dome; Carnikavas novada dome; Hēdemēstes pašvaldības dome; Jūrmalas pilsētas dome; Liepupes pagasta pašvaldība un Salacgrīvas pilsētas ar lauku teritoriju dome.

Uz apmācību pirmo kārtu, kas notika no 6.līdz 10.aprīlim partneri atsūtīja 22 dalībniekus. Visi, kas veiksmīgi nokārtos eksāmenus, 19.jūnijā saņems profesionālu glābēju sertifikātus. Apmācības vada un savā pieredzē dalās instruktori Andris Kraulis, Pēteris Pētersons un Kaspars Karlsons. Mācības notiek gan auditorijā, gan atklātā jūrā vai upē.

Glābēji būs apguvuši pirmo palīdzību – kardiopulmonālo reanimāciju (CPR), dzīvībai bīstamas asiņošanas apturēšanu, cietušā noguldīšanu un pareizas pozas saglabāšanu un citas specifiskas zināšanas un prasmes. Instruktori apmācībās izmanto pirmās palīdzības manekenu, kas pieslēgts pie datorprogrammas.

Atklātā jūrā glābējiem jānokārto peldēšanas normatīvi un praktiskie vingrinājumi cietušā transportēšanā, atbrīvošanās paņēmienu pielietojumā, cietušā izvilkšanā no ūdens, niršanā un jāveic citi uzdevumi.

Jūrmalā ir vislielākais glābšanas staciju skaits Latvijā, kā arī Jūrmalas pašvaldības dienestiem ir liela pieredze glābšanas jomā. ES projekta „Bay Watch” (Pludmales patruļa) ietvaros Jūrmalā pirms pāris gadiem tika izveidots Drošības uz ūdens un medicīnas mācību centrs un izstrādātas apmācību programmas, uz kuru bāzes pašlaik tiek realizēts jaunais „Beach Hopping” projekts.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jūrmala;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv