Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Jūrmalā atklās pieminekli dzejniecei Aspazijai

Publicēts 2009-11-09 20:19:56

Samazināt palielināt tekstu

Piektdienā, 13.novembrī, plkst. 14.30 pie Jūrmalas pilsētas muzeja filiāles – Aspazijas mājas Z.Meierovica prospektā 20 Dubultos atklās tēlnieces Artas Dumpes veidoto pieminekli „Aspazija”. Plānots, ka atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Aspazijas pieminekļa atklāšanas pasākumā paredzējuši piedalīties arī pati māksliniece Arta Dumpe, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics un domes deputāti, literāti, mākslinieki, literatūras un mākslas zinātnieki un interesenti, kam tuva Aspazijas daiļrade.

„Ideja veidot Aspazijas pieminekli radās Artas Dumpes personālizstādes „Jūrmalas vējos” veidošanas laikā Aspazijas mājā 2006.gada martā,” atceras Aspazijas mājas darbiniece Baiba Freimane.

Māksliniece Arta Dumpe toreiz veidoja izstādi, kuru atklāja tieši Aspazijas dzimšanas dienā 16. martā, un tēlniece toreiz sacīja: „Dzejnieces Aspazijas tēma ir neizsmeļama. Dažām šķautnēm esmu pieskārusies, sākot ar 1980.gadu, un turpinu to darīt joprojām. Strādājot pie monumentāliem darbiem, kontrastam gribas radīt kaut ko konkrētu un intīmu. Mets „Aspazija” ir mans veltījums dzejnieces piemiņai”.

Tagad šis mets pārtapis piemineklī, ko ieraudzīt varēs 13.novembrī tā atklāšanas pasākumā, kam nosaukumā likta Aspazijas dzejas rinda „Es tevi saucu, Latvija!” un kas iekļaujas Jūrmalas pilsētas 50.gadskārtas pasākumu virknē.

Pieminekļa iegāde un uzstādīšana Jūrmalas pašvaldībai ir izmaksājusi 16,6 tūkstošus latu. Tas novietots šoruden labiekārtotā skvērā pie Aspazijas mājas, kurā dzejniece vadījusi sava mūža pēdējo cēlienu no 1933. līdz 1943.gadam.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv