Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Jūrmalā svētdien iedegs pilsētas galveno Ziemassvētku egli

Publicēts 2009-11-27 20:15:41

Samazināt palielināt tekstu

Svētdien, 29.novembrī, ap plkst. 14.30 tūdaļ pēc Ekumēniskā dievkalpojuma Dubultu ev.lut.baznīcā Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics un priekšsēdētāja pirmā vietniece Larisa Loskutova Dubultu laukumā iedegs pilsētas galveno Ziemassvētku egli.

Ziemassvētku egli noskatīt uz mežu Engures pusē šogad devās pats domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics un vairāki deputāti – Larisa Loskutova, Egmonts Krūmiņš un Arnis Ābelītis. „Tai jābūt kuplai un skaistai. Tā ir pilsētas centrālā egle, kurai noteikti jābūt augstākai nekā Rīgā,” izvēloties egli, sacīja R. Munkevics.

Krāšņo egli, kas visu decembri un vēl janvāra sākumā greznos Dubultu laukumu, atgādāja uz Jūrmalu un uzstādīja SIA „Tops 2000”. Egli izgrezno un nodrošina tai elektrību SIA „Jūrmalas gaisma”. Tradicionāli šo egli apmaksā pilsētas uzņēmēji, ieskaitot naudu ziedojumu kontā tieši Dubultu laukuma Ziemassvētku eglei. Šobrīd eglei saziedoti vairāk nekā 4000 latu. Tādējādi egles krāšņums ik gadus ir atkarīgs no pilsētas uzņēmēju atsaucības.

Jūrmalas pilsēta Adventa, Ziemassvētku un Jaungada laikā parasti ir ļoti skaista. Svētku atmosfēra un gaišums, pateicoties pašvaldības finansējumam un organizatoriskajam darbam, ienāk visos pilsētas rajonos. Skaisti dekori rotā gan Lielupes un Dzintaru tiltu, gan centrālās maģistrāles posmus, gan Raiņa, Skolas, Nometņu un citas ielas.

Pirmajā Adventa svētdienā tiek iedegts ielu svētku noformējums, kuru katru gadu papildina. Gadu no gada tiek atjaunots un papildināts jau esošais dekorējums, kas iespējams, pateicoties saudzībai un taupībai, ar kādu sadarbībā ar pilsētas galveno mākslinieci Intu Maldupi strādā apgaismojuma šefs – SIA „Jūrmalas gaisma”, kuras viss pamatkapitāls pieder pašvaldībai.

Nākamajā sestdienā – 5.decembrī – plkst. 15.00 būs Gaismas svētki Jomas ielā, kad tiks iedegta Bērnu egle Horna dārzā pie Majoru kultūras nama Jomas ielā 35 un pilnā svētku gaišumā uzstaros visa Jomas iela.

Aizvien vairāk pilsētnieku un uzņēmēju iesaistās Jūrmalas Ziemassvētku rotas veidošanā. To sekmē arī ikgadējais konkurss „Skaistākais Ziemassvētku noformējums”, kas izsludināts arī šogad.  Jūrmalnieki un viesi tiek aicināti pieteikt skaistākos objektus, lai to apsaimniekotājus varētu godināt. Pieteikumus var iesniegt no 1.līdz 16.decembrim Jūrmalas pilsētas domes Būvvaldes kancelejā Edinburgas prospektā 75, 2.swtāvā, vai zvanot pa tālruni 67751244. Pieteikumā jānorāda objekta adrese, nosaukums (veikalam, firmai u.c.), kontaktpersona un kontakttālrunis.

Gaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, ikvienam ir svētīgi izbraukt cauri Jūrmalai vai pastaigāties Jomas ielā, Kauguros un daudzviet citur, kur cilvēki sarūpējuši gaismu gada vistumšākajā laikā. Prieks un gaišums, ko dāvā Jūrmala šajā laikā, atstās neizdzēšamus iespaidus, kas palīdzēs pārvarēt ikdienu un tās sarežģījumus.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv