Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Jūrmalas pašvaldības policisti apgūst pieredzi Francijā

Publicēts 2008-05-29 16:28:28

Samazināt palielināt tekstu

Saskaņā ar Jūrmalas un Kabūras pilsētu mēru iepriekšēju vienošanos, kā arī atbildot uz Francijas puses ielūgumu, no 2008. gada 6. līdz 13. maijam divi Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas inspektori devās dienesta braucienā uz Kabūru, lai apmainītos pieredzē un attīstītu profesionālo kontaktus.

Šāds ierindas policijas darbinieku komandējums notika pirmo reizi, kopš 1990. gadā tika dibināta Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija, kas tolaik bija vienīgā Latvijā. Vizītes laikā Latvijas pārstāvji iepazinās ar Kabūras municipālās policijas un Valsts policijas (National police) teritoriālās struktūrvienības darba specifiku, kā arī pilsētas mērijas un "Dvīņu pilsētu komitejas" (Twin Cities Comity) atbildīgajiem pārstāvjiem.

Francijas Neatkarības dienā, 8. maijā, Jūrmalas pilsētas pašvaldības policisti piedalījās svinīgajā parādes gājienā uz Otrā pasaules kara upuru pieminekli, kur pēc pilsētas mēra Žana Pola Anrijē (Dr. Jean – Paul Henriet) uzrunas nolika ziedu vainagu kā solidaritātes un cieņas zīmi.

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policisti kopā ar franču policistiem patrulēja Kabūras ielās, uzraudzīja kārtību pie pilsētas sākumskolas, regulējot skolēnu plūsmu pāri ielai (šāda darbība tiek veikta, lai parādītu, ka policists nav tikai soda mehānisms sabiedrībā), vēroja municipālās policijas darbu transporta kustības un autovadītāju ātruma ievērošanas kontrolē (apdzīvotā vietā Francijā tāpat kā pie mums drīkst braukt ar ātrumu 50 km/st.), kā arī pārbaudīja, vai ielas tirgū (street market) tirdzniecība norisinās atbilstīgi mērijas izsniegtajām atļaujām.

"Jūrmalas inspektoriem bija iespēja salīdzināt darba slodzi un intensitāti, pildot dienesta pienākumus dežūrdaļā. "Vecajā Eiropā" iedzīvotāju attieksme pret likuma burtu ir strikta, policijas darbinieka pieņemtie likumi un rīkojumi parasti netiek apstrīdēti, līdz ar to uzlikto sodu skaits un apmērs samazinās , visbiežāk aprobežojoties ar mutisku brīdinājumu vai aizrādījumu," stāsta Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieks Māris Romanovskis.

Vizītes noslēgumā svinīgos apstākļos Kabūras pilsētas mērs pateicās Jūrmalas pilsētai un tās vadībai par sadarbības iespēju un uzaicināja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju apmeklēt Kabūru sadraudzības nostiprināšanai, kā arī, lai vienotos par turpmāko policistu apmaiņas programmu. Jau tagad ir skaidrs, ka šā gada vasaras nogalē Jūrmalā stažēsies divi Kabūras municipālās policijas policisti, kas iepazīsies ne tikai ar kūrortpilsētas pašvaldības policijas darbu, bet gūs ieskatu policijas darba specifikā Latvijā kopumā.

Kabūra ir vecākā Jūrmalas sadraudzības pilsēta Rietumeiropā. Dažādi sadarbības projekti notiek katru gadu. Pērn, piemēram, Kabūra iesaistījās festivālā "Francijas pavasaris Latvijā 2007", dodot iespēju klausīties Dīves Estuāra komūnas kamerorķestri, kura priekšnesumus skatītāji uzņēma ar lielu atsaucību. Kabūras oficiālo delegāciju festivālā vadīja pats Kabūras mērs Žans Pols Anrijē.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv