Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Jūrmalas pilsētas dome atbalsta vides sakopšanu Ķemeru nacionālajā parkā

Publicēts 2009-11-27 19:43:08

Samazināt palielināt tekstu

Ar Jūrmalas pilsētas domes finansiālu atbalstu nupat ir veikta Vēršupītes gultnes tīrīšana, kas uzlabos liekā ūdens aizvadīšanu Ķemeros.

„Vēršupītes gultnes attīrīšana no aizgāzumiem, sanesumiem, nogrimušiem kokiem un bebru dambjiem posmā no Jaunķemeru ceļa tilta līdz Slokas ezera takas gājēju tiltam pār Vēršupīti pusotra kilometra garumā bija nepieciešama, lai palielinātu Vēršupītes caurteces spēju ūdens maksimuma periodos, uzlabotu Ķemeru hidroloģisko režīmu un tūrisma infrastruktūras stāvokli,” skaidro Jūrmalas pilsētas domes Vides aizsardzības nodaļas vadītāja vietnieks Jānis Artemjevs. „Šajā posmā Vēršupītes gultnes tīrīšana nebija veikta vismaz 30 gadus, un paveiktie darbi ir nozīmīgi ūdens aizvadīšanas sistēmas kapacitātes uzlabošanai.”

Tīrīšanas darbi notika no 20. līdz 23. novembrim projekta „Ķemeru nacionālā parka tūrisma un vides izglītības infrastruktūras attīstības Jūrmalas pilsētas administratīvajās robežās” ietvaros. Jūrmalas pilsētas dome sadarbībai ar Ķemeru nacionālo parku šī projekta realizācijai šā gada budžetā bija paredzējusi 7600 latus, kas galvenokārt bija paredzēti dažādu mārketinga pasākumu veikšanai. Taču, ņemot vērā ekonomisko situāciju, līdzekļi tika pārgrupēti un ekonomēti, lai paveiktu šo nozīmīgo darbu – Vēršupītes gultnes tīrīšanu pusotra kilometra garumā.

Situācija ar ūdens līmeņa paaugstināšanos Ķemeros un teritorijas pārpurvošanos pēdējos gados ļoti satrauc Ķemeru iedzīvotājus. Par to dome daudzkārt ir saņēmusi iedzīvotāju sūdzības un priekšlikumus. Sadarbība ar Ķemeru nacionālo parku šīs problēmas risinājumā ir svarīgs solis uz ķemernieku dzīves vides sakārtošanu.

Jūrmalas pilsētas dome pašlaik realizē arī citu lielu projektu Ķemeros – tiek rekonstruēts un labiekārtots Ķemeru parks ar tā vēsturisko arhitektūru. Šim  projektam piesaistīts Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv