Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija pievērš pastiprinātu uzmanību darbam ar pusaudžiem

Publicēts 2009-04-15 15:52:26

Samazināt palielināt tekstu

14.04.2009

Kopš pagājušā gada Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policijas Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldi, Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvaldes Bērnu tiesību aizsardzības centru (BTAC) un Nepilngadīgo uzraudzības nodaļu (NUN) pastiprināti pievēršas bērnu un jauniešu likumpārkāpumu profilaksei.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas inspektori piedalījušies septiņos profilakses reidos pilsētas izglītības iestādēs un jaunatnes izklaižu vietās. Par konstatētajiem likumpārkāpumiem noformēti 75 administratīvie protokoli, uzlikti četri naudas sodi uz vietas, veiktas izskaidrojoša rakstura pārrunas ar bērniem un viņu vecākiem.

Sākoties pavasara brīvlaikam pilsētas izglītības iestādēs, Jūrmalas valsts un pašvaldības policiju kopējā reida laikā 3.aprīlī par administratīva rakstura likumpārkāpumiem aizturētas trīs mazgadīgas personas (saucot vecākus pie atbildības pēc LAPK 173. p.) un 11 nepilngadīgas personas. No sastādītajiem 22 administratīvajiem protokoliem 10 noformējuši Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas inspektori.

Ņemot vērā šīs kopdarbības rezultātā gūto pieredzi un secinājumus, atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošai likumdošanai izstrādāti un 2008. gada 14. februārī apstiprināti Jūrmalas pilsētas domes „Noteikumi darbā ar bērniem, kuri pieļāvuši pārkāpumus”, kā arī veikti grozījumi 2007.gada 12.jūlija „Jūrmalas teritorijas namīpašumu uzturēšanas, saglabāšanas un sabiedriskās kārtības saistošajos noteikumos”.

Pēc Lieldienām atsākoties mācībām skolās, Karjeras dienu ietvaros tiek plānoti pasākumi bērnu un jauniešu iepazīstināšanai ar pilsētas pašvaldības policijas darba organizāciju, speciālajiem kārtības uzturēšanas dienestiem, kā arī policijas darba specifiku. Īpaša uzmanība tiks veltīta personu tiesību aizsardzībai un drošībai.

Bērnu un jauniešu likumpārkāpumu profilakse arī turpmāk būs Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas uzmanības centrā līdztekus citiem sabiedriskās kārtības uzturēšanas un pašvaldības noteikumu ievērošanas kontroles darbam.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv