Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Jūrmalas policijas darbinieki rīkoja kārtējo profilaktisko reidu

Publicēts 2007-02-19 13:45:12

Samazināt palielināt tekstu

2007.gada 19.februārī

Jūrmalas pilsētas policijas pārvalde informē

Nedēļas nogalē, proti, 16.februāra vakarā Jūrmalas pilsētas Policijas pārvaldes (Jūrmalas PPP) un Kauguru PI dienestu darbinieki kopīgiem spēkiem rīkoja kārtējo profilaktisko reidu ar mērķi pārbaudīt skolu diskotēkas un citas izklaides vietas.

Veicot kādas Jūrmalas vidusskolas rīkotās diskotēkas pārbaudi, tika aizturētas 7 nepilngadīgās personas vecuma no 16 līdz 17 gadiem un trīs 18 gadus vecas personas, kuras bija acīmredzamā alkohola reibuma stāvoklī. Par pārkāpumiem, kas kvalificējami pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171.p.1.d. (Alkoholisko dzērienu lietošana sabiedriskās vietās un atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī) tika noformēti Administratīvo pārkāpumu protokoli. Par šādu pārkāpumu paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz divdesmit pieciem latiem. Nepilngadīgie jaunieši tika nodoti vecākiem, kuri bija uzaicināti ierasties policijā pēc savām iereibušām atvasēm.

Viens 1988.gadā dzimušais jaunietis no augstāk minētās diskotēkas aizdomās par narkotisko vielu lietošanu tika nosūtīts uz Ķīmiski - toksiloģisko ekspertīzi. Kā arī no Kauguriem viens jaunietis tika nosūtīts uz šādu pārbaudi. Gadījumā, ja ekspertīzes slēdzieni apstiprinās aizdomas, tiks sastādīti Administratīvo pārkāpuma protokoli par pārkāpumiem, kas kvalificējami pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 45.p. (Narkotisko un psihotropo vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma). Par šādu nodarījumu paredzēts naudas sods līdz septiņdesmit pieciem latiem vai piemērojams administratīvais arests uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Pārbaudot Majoru kultūras nama rīkoto diskotēku, par pārkāpumiem, kas kvalificējami pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171.p.1.d. (Alkoholisko dzērienu lietošana sabiedriskās vietās un atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī) tika aizturētas 17 nepilngadīgās personas vecumā no 16 līdz 17 gadiem, kuras bija acīmredzamā alkohola reibuma stāvoklī. Uz viņiem tāpat tika noformēti Administratīvo pārkāpuma protokoli.

Kā jau iepriekš informējam, 2007.gada naktī no 09. uz 10.februārī Jūrmalas PPP, tai skaitā arī Kauguru PI, darbinieki rīkoja kārtējo profilaktisko reidu.

Šis reids aptvēra dažas problemātiskās jomas, proti, noziedzīgie nodarījumi saistītie ar narkotiskām vielām, nelegālā alkohola tirdzniecība, nodarījumi saistītie ar tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, kā arī tika pārbaudītas nepilngadīgas personas, kuras pēc plkst.23:00 atradās uz ielām un spēļu zālēs.

Veicot izklaides vietu pārbaudi, Jūrmalas PPP darbinieki aizdomās par narkotisko vielu lietošanu aizturēja 3 jauniešus vecumā no 22 līdz 27 gadiem, tai skaitā arī vienu sievieti. Divus 1979.gadā dzimušos vīriešus un vienu 1970.gadā dzimušu vīrieti, pie kura aizturēšanas brīdī tika atrasti divi maisiņi ar balto pulverveida vielu. Vēlāk tika noskaidrots, ka tas bija metamfitamīns. Līdz ar to Jūrmalas PPP uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu.

Tā, kā piecas no augstāk minētām personām par narkotisko vielu lietošanu gada laikā aizturētas pirmo reizi, gadījumā, ja Ķīmiski - toksiloģiskās ekspertīzes slēdziens apstiprinās aizdomas, tiks noformēti Administratīvo pārkāpumu protokoli par narkotisko un psihotropo vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma.

Veicot nelegālā alkohola tirdzniecības vietu pārbaudi, aizdomās par tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu tika aizturēts kāds 1972.gadā dzimušais vīrietis, kurš tirgoja alkoholiskus dzērienus bez speciālas atļaujas (licences). Pie viņa izņēma 3,3 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Vīrietis gada laikā tika aizturēts pirmo reizi, līdz ar to par šo nodarījumu tika noformēts Administratīvā pārkāpuma protokols par uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālas atļaujas (licences) vai uzņēmējdarbības veikšana, pārkāpjot speciālajā atļaujā (licencē) minētos nosacījumus.

Divos bāros tika atskaņota mūzika bez speciālās atļaujas (licences), tāpēc tika noformēti Administratīvo pārkāpumu protokoli.

Jūrmalas spēļu zāļu un bāru pārbaudes laikā pēc 23:00 tika aizturētas deviņas nepilngadīgās personas. Sešas no tām vecumā no 15 līdz 17 gadiem atrādās alkohola reibuma stāvoklī. Par to tika noformēti Administratīvo pārkāpumu protokoli par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī. Triju meiteņu vecākiem tika izteikt brīdinājums par to, ka viņu nepilngadīgās meitas atradās viņām nepiemērotā vietā, proti, bārā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jūrmalas PPP; Narkotikas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv