Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Kampars aicina Japānas ekonomikas, tirdzniecības un rūpniecības ministru apmeklēt Latviju; 2010.gadā Latviju varētu apmeklēt plaša Japānas uzņēmēju delegācija

Publicēts 2009-08-05 16:31:55

Samazināt palielināt tekstu

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) trešdien tikšanās laikā ar Japānas Ekonomikas, tirdzniecības un rūpniecības ministrijas (METI) Eiropas departamenta direktoru Hidehiro Muramatsu ielūdza Japānas ekonomikas, tirdzniecības un rūpniecības ministru Tošihiro Nikai apmeklēt Latviju. Savukārt nākamgad Latviju varētu apmeklēt plaša Japānas uzņēmēju delegācija.

Tikšanās laikā ar H.Muramatsu, kurā piedalījās arī Japānas ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO), kas ir līdziniece Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai, Stokholmas biroja vadītāja Mihoko Ueoka, A.Kampars pārrunāja līdzšinējo Latvijas un Japānas ekonomisko sadarbību un iespējas to paplašināt.

„Latvijas kā izdevīga sadarbības partnera potenciāls slēpjas tās ģeogrāfiskajā novietojumā – mēs esam krustcelēs starp Rietumiem un Austrumiem. No Latvijas un Rīgas ir pieejams plašais Krievijas tirgus, kā arī Eiropas, Ziemeļvalstu un Centrāleiropas valstu tirgus,” uzsvēra A.Kampars.

Latvijas ekonomikas ministrs un Japānas puses pārstāvji bija vienisprātis, ka Latvijai un Japānai ir liels sadarbības potenciāls daudzās jomās-  tūrisma, kokapstrādes, pārtikas ražošanas, farmācijas, informācijas tehnoloģiju jomās. Tāpat Japānas uzņēmējiem Latvija, tās ostas Ventspilī un Rīgā ir interesantas no loģistikas pakalpojumu sniegšanas viedokļa.

Tikšanās dalībnieki atzina, ka galvenais šķērslis daudz ciešākai sadarbībai ir informācijas trūkums Japānā par Latvijas un Baltijas sniegtajām iespējām. Tikšanās laikā tika atzīts, ka jāpieliek lielākas pūles Japānas uzņēmēju informēšanā par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā, kā arī jāsniedz informācija par konkrētiem Latvijas un Japānas uzņēmēju veiksmīgiem sadarbības projektiem. JETRO Stokholmas biroja vadītāja M. Ueoka gan atzīmēja, ka par Latviju pēdējā laikā ir pieaugusi Japānas mediju interese.

Sarunās gaitā arī noskaidrojās, ka jau tuvākajā laikā notiks vairāki pasākumi, kurā būs iespējams uzzināt vairāk par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā un Japānā.

Tā, piemēram, jau 9.septembrī Tokijā Latvijas investīciju attīstības aģentūra piedalās semināra organizēšanā par Japānas uzņēmēju iespējām investēt Baltijā. Arī Japānas puse rīkos līdzīga veida pasākumus, kas varētu radīt iespēju Latvijas uzņēmējiem piesaistīt investīcijas no Japānas.

Informācija par Latvijas un Japānas ekonomisko sadarbību

2008. gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Japānu sasniedza 53,6 milj. EUR, kas ierindoja Japānu 32. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Eksports uz Japānu veidoja 23,7 milj. EUR (0,3% no kopējā eksporta), savukārt imports – 30,0 milj. EUR (0,2% no kopējā importa), tādējādi Japāna kā Latvijas partneris eksporta jomā ierindojās 32.vietā , bet importa jomā - 31.vietā.
2009.gada pirmajos 5 mēnešos Latvijas ārējās tirdzniecības bilance ar Japānu bija pozitīva: eksports veidoja 10,29 milj. EUR (+23,5%), savukārt imports 5,67 milj. EUR (-60,6%).

Nozīmīgākās preču grupas, kas tika eksportētas uz Japānu ir koksne un tās izstrādājumi, dažādas rūpniecības preces un ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcija, savukārt nozīmīgākās importa preču grupas ir transporta līdzekļi, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas.

Saskaņā ar „Lursoft” datiem, 2009. gada sākumā Latvijā darbojās 5 uzņēmumi ar Japānas kapitālu. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Japāna ierindojas 92. vietā investīciju apjomam sasniedzot 10 340, 00 LVL. Lielākie Japānas investori ir Maekava Kazumi (SIA "KTM TRADING Ltd"), Yukiko Iwamoto Capps (SIA „Re Service”) un Noda Nobuhito (SIA „Welcome Inn”).

Latvijas tiešās investīcijas Japānā 2008. gadā sastādīja 0,3 milj. EUR un tika ieguldītas apstrādes rūpniecībā. Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Japānā 2009. gada I ceturkšņa beigās sastādīja 0, 1 milj. LVL. Visas Latvijas tiešās investīcijas Japānā uzkrātas apstrādes rūpniecībā.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv