Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Kampars: Latvijai jātiecas uz energoefektivitātes palielināšanu un lielāku vietējo, zaļo energoresursu izmantošanu

Publicēts 2009-07-22 14:25:50

Samazināt palielināt tekstu

Šonedēļ, no 23. līdz 24.jūlijam, Zviedrijā, Ārē  notiks neformālā Eiropas Savienības (ES) enerģētikas ministru sanāksme, kurās Latvijas viedokli pārstāvēs ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL). Ministru neformālajā sanāksmē plānotas diskusijas par jauno ES energoefektivitātes rīcības plānu un pārskatīto ēku energoefektivitātes direktīvu.

Tikšanās laikā plānota arī ES dalībvalstu enerģētikas un vides ministru kopīga sesija, lai diskutētu par enerģētiku, eko-efektivitāti, inovācijām un konkurētspēju kontekstā ar klimata pārmaiņām.

Diskusija balstīsies uz Stokholmas Vides institūta veikto analīzi un sagatavoto ziņojumu „Eiropas eko-efektīvā ekonomika”, kurā ir noteiktas trīs prioritātes ES līmenī: a) resursu efektīva izmantošana, kas ietver energoefektivitāti, siltumapgādi un ilgtspējīgas pilsētas;  b) jaunu tehnoloģiju tirgi, orientēti uz autoindustriju, atjaunojamo jeb tā dēvēto zaļo energoresursu izmantošanu, bioresursiem un ķīmisko sektoru; c) oglekļa cenas noteikšana globālā līmenī, sīkāk analizējot tērauda ražošanas nozari.

„Energoresursu un enerģijas izmantošanas efektivitātes paaugstināšanai ražošanas, transportēšanas un patēriņa posmā, kā arī lielākai vietējo energoresursu izmantošanai ir jābūt vienam no galvenajiem virzieniem Latvijas turpmākajā attīstībā. Tas ne tikai pozitīvi ietekmēs enerģijas apgādes drošību un sniegs ieguldījumu klimata pārmaiņu novēršanā, jo Latvijā  pamatā ir pieejami zaļie energoresursi, bet arī uzlabos mūsu ekonomikas konkurētspēju, samazinot izdevumus par elektrības ražošanu un patēriņu,” uzsver A. Kampars.    

Tāpat tikšanās laikā Latvijas ekonomikas ministrs informēs kolēģus par to, ka Latvijā tiek īstenoti dažādi energoefektivitātes pasākumi (siltummezglu uzstādīšana, apkures sistēmu sakārtošana, daudzdzīvokļu māju siltināšana, logu un durvju nomaiņa utt.) un to īstenošanas rezultātā iespējams ietaupīt līdz pat 40% no patērētās siltumenerģijas.

Attiecībā uz iecerētajiem ēku energoefektivitātes direktīvas grozījumiem A.Kampars paudīs, ka to īstenošanā pieejai jābūt elastīgai un sabalansētai, ņemot vērā klimata atšķirības dažādās ES dalībvalstīs. „Ēku renovācijas izmaksas ir daudz lielākas mūsu reģiona valstīs, kur klimats ir aukstāks un vējaināks, tāpēc ES struktūrfondu atbalstam māju siltināšanai Baltijas jūras valstu reģionā jābūt lielākam,”  norāda ministrs.

Tāpat Latvija uzskata, ka energoefektivitāti un pāreju uz eko-efektīvu ekonomiku būtu nepieciešams stiprināt arī Lisabonas stratēģijā, uzraugot attiecīgo progresu dalībvalstīs un veicinot labas prakses piemēru apmaiņu starp ES dalībvalstīm.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv