Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Kampars: vizīte Tadžikistānā vieš pārliecību par plašākas ekonomiskās sadarbības iespējām starp abu valstu uzņēmējiem

Publicēts 2009-07-16 15:52:32

Samazināt palielināt tekstu

14.07.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), kurš pavadīja Valsts prezidentu valsts vizītē  Tadžikistānā, atzina, ka viņam vizītes laikā radusies pārliecība par plašākas ekonomiskās sadarbības iespējām starp abu valstu uzņēmējiem.

„Vizītes galvenais mērķis - paplašināt ekonomisko sadarbību abu valstu starpā, manuprāt, ir sasniegts. Mums ir pārliecība par plašāku ekonomisko sadarbību jau tuvākajā nākotnē,” uzsver ekonomikas ministrs.

Viņš norādīja, ka vizītes laikā vairāki uzņēmēji jau vienojušies par konkrētu sadarbību, piemēram, a/s „SWH SETS” vienojies ar vietējo mobilo sakaru operatoru „Babilon Mobil” par programmatūras izstrādi, savukārt kokrūpniecības uzņēmums „Pata AB” vienojies par sadarbību ar būvmateriālu tirdzniecības uzņēmumu par celtniecības kokmateriālu piegādi no Latvijas. 

Vizītes laikā tika parakstīts memorands par sadarbību starp starptautisko lidostu "Rīga" un Dušanbes lidostu par dalīšanos pieredzē un zināšanās lidostas pārvaldībā, kam īpašu nozīmi piešķir Dušanbes lidostas plāni uzsākt jauna termināļa celtniecību. Savukārt Tadžikistānas tirdzniecības un rūpniecības kamera apsver iespēju atvērt Latvijā pārstāvniecību.

A.Kampars atzina, ka Tadžikistānas puse ir ieinteresēta sadarboties ar Latviju tūrisma jomā, apgūt Latvijas pieredzi būvniecības jomā, kā arī tā ir ieinteresēta ar Latvijas starpniecību ieiet Eiropas tirgū ar savām svarīgākajām eksporta precēm – alumīniju, kokvilnu un augļiem.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv