Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Karavīri piedalīsies pulkveža O.Kalpaka piemiņas pasākumos

Publicēts 2008-03-05 12:47:25

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 6.martā, godinot Latvijas Nacionālā karaspēka pirmo komandieri, kurš 1919.gada 6.martā pie "Airītēm" krita sadursmē ar vāciešiem, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība, kā arī karavīri un zemessargi piedalīsies pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākumos.

Rīgā, pie pulkveža O.Kalpaka pieminekļa, plkst.10:30 ziedus noliks aizsardzības ministrs Vinets Veldre, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs, NBS komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs, kā arī spēku veidu un pavēlniecību komandieri un Rīgā izvietoto vienību karavīri un zemessargi.

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Porietis, Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valdis Tālbergs, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors jūras kapteinis Vladimirs Dreimanis un akadēmijas kadeti, kā arī bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalīsies piemiņas pasākumos Madonas rajonā. Plkst.11:30 piemiņas pasākums ar aizlūgumu un klusuma brīdi notiks Lubānas novada Visagala kapos, bet plkst.14:30 pulkveža O.Kalpaka piemiņas pasākums un Sauszemes spēku orķestra koncerts notiks Madonas kultūras namā.

Savukārt plkst.14 Latvijas Nacionālā karaspēka pirmā komandiera piemiņas pasākums notiks Saldus rajona Zirņu pagasta "Airītēs". Pēc gājiena un ziedu nolikšanas ar klusuma brīdi pulkveža O.Kalpaka piemiņu godinās aizsardzības ministrs Vinets Veldre, ministra padomnieks Gaidis Andrejs Zeibots, NBS komandieris, spēku veidu un pavēlniecību komandieri, kā arī karavīri un zemessargi. Pasākuma noslēgumā tā dalībnieki pulcēsies pie ugunskura un baudīs zemessargu lauka virtuvē pagatavoto tēju.

Šo piemiņas pasākumu muzikālo noformējumu nodrošinās NBS Štāba, Sauszemes un Jūras spēku orķestris, aizlūgumus vadīs bruņoto spēku kapelāni, bet godasardzēs stāvēs karavīri un zemessargi.

Bruņotie spēki aicina ikvienu interesentu piedalīties pulkveža O.Kalpaka piemiņas pasākumos, lai turpinātu aizsāktās tradīcijas, izprastu tā laika vēsturiskos notikumus, kā arī sekmētu bruņoto spēku saikni ar sabiedrību, klātienē tiekoties ar mūsdienu karavīriem un zemessargiem.

Atgādinām, ka šodien Madonā, sporta bāzē "Smecersils", notiek 2.Zemessardzes novada, NBS Kājnieku skolas, NBS Sporta kluba un Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra organizētā Kalpaka balvas izcīņa militarizētajā stafetē.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vinets Veldre; Edgars Rinkēvičs; Jaunsardze; Zemessardze; Juris Maklakovs; Vladimirs Dreimanis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv