Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

KDS rosina vienādot deputātu un pedagogu atalgojumu

Publicēts 2009-07-09 13:17:00

Samazināt palielināt tekstu

08.07.2009

Kristīgi Demokrātiskā savienība (KDS) uzskata, ka ir izdarīts iznīcinošs trieciens Latvijas izglītības sistēmai. Ja lēmums par 50% samazināt pedagogu algas netiks pārskatīts, partija pieprasa tieši tādu pašu atalgojumu noteikt arī Saeimas deputātiem un ministriem, kuri ir atbildīgi par šī likumprojekta sagatavošanu.

Lai gan pirms pašvaldību vēlēšanām valdībā tika panākta vienošanas ar skolotāju arodbiedrībām algu samazināt par 20%, pēdējie budžeta grozījumi pedagogiem ir laupījuši iztikas minimumu. „Faktiski skolotāju atalgojums noteikts zemāks pat par apkopēju algu, jo Iepriekšējo 340 latu vietā pedagogi saņems vien 170 latus. Turklāt pēc nodokļu nomaksas skolotāju makos paliks tikai 124 lati,” saka partijas priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve. Viņa ir pārliecināta, ka Latvijas finanšu sistēmā vēl ir pietekoši daudz rezervju, lai valsts budžeta problēmas netiktu risināts uz izglītības sistēmas rēķina.

„Iedragājot izglītības sistēmas pamatus, cietīs arī vidējās un augstākās izglītības kvalitāte,” saka Zilgalve. Viņa arī norāda, ka šādā veidā valdošā elite esot parakstījusi nāves spriedumu zinātnes, tehnoloģiju un intelektuālā potenciāla attīstībai Latvijā. Tādēļ KDS aicina pārskatīt to daļu Budžeta likumā, kas attiecas uz pedagogu darba samaksas nesamērīgu samazinājumu un pirmsskolas izglītības finansēšanas pārtraukšanu.

KDS vēlas rosināt arī partijas, kuras nav valdošās koalīcijas sastāvā, aktīvāk izteikt savu viedokli par notiekošo mazturīgo Latvijas iedzīvotāju, bērnu, pensionāru un skolotāju diskrimināciju. Partijas vadītāja neizslēdz arī iespēju mudināt sabiedrību un Valsts prezidentu apdomāt jautājumu par Saeimas priekšlaicīgu atlaišanu. „Mums visiem kopā ir jāpanāk, ka kļūdainais lēmums tiek atcelts, pretējā gadījumā cietīsim ne tikai mēs, bet arī mūsu bērni un mazbērni,” uzskata Māra Viktorija Zilgalve.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Kristīgi Demokrātiskā savienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv