Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Ķīnas tēja, grieķu valodas nozīme un gruzīnu rakstība Eiropas Valodu dienā Ogrē

Publicēts 2009-11-27 18:26:03

Samazināt palielināt tekstu

Ceturtdien, 26. novembrī Ogres novada Jaunatnes veselības centrā notika ikgadējā Eiropas Valodu diena (EVD), kad vietējiem ogrēniešiem un pilsētas viesiem tika prezentētas piecas valodas – ķīniešu, grieķu, portugāļu, somu un gruzīnu.

Pasākums sākās ar ķīniešu valodu, kuru prezentēja pārstāve no Ķīnas vēstniecības Latvijā kopā ar divām ķīniešu valodas pasniedzējām. Prezentācija sākās ar Ķīnas tējas baudīšanu un turpinājās ar hieroglifu rakstības mācīšanos gan no TV ekrāna, gan vērojot, kā to prezentētājas dara uz vietas ar tušu.

Kā nākamā sekoja grieķu valoda, kuru prezentēja Grieķijas vēstniece Latvijā Krisantie Panajotopolu (Chrysanthie Panayotopoulou). Prezentācija iepazīstināja ar grieķu valodas vēsturi un lielo ietekmi šodien daudzās Eiropas un pasaules valodās, tai skaitā, arī latviešu. Vēstniece uzsvēra, ka grieķu valoda ir viena no retajām valodām, kas saglabājusi melodiskumu un muzikalitāti. To bija iespēja pārbaudīt, klausoties senās grieķu valodas skanējumu, kā arī dažādas grieķu dziesmas.

Portugāļu valoda, ko prezentēja portugāļu valodas pasniedzējs Latvijā Karloss de Melo (Carlos de Melo) izcēlās ar auditorijas iesaistīšanu dažādu portugāļu frāžu darināšanā. Savukārt somu valodas pasniedzēja Elise Nūsonena (Elise Nyyssönen) iepazīstināja ar vārdiem, kas somu un latviešu valodai ir līdzīgi, pamatojot, ka somu valoda ir līdzīga līvu valodai.

Kā pēdējā tika prezentēta gruzīnu valoda. Pēc iepazīstināšanas ar pāris gruzīnu valodas frāzēm, students Romāns (Roman Tskhovrebadze ) piedāvāja ikvienam izmēģināt rakstīt un runāt gruzīnu valodā. „Šī auditorija bija tiešām ar lielu potenciālu apgūt jaunas valodas, uzzināt vairāk informācijas par citām valodām,” pasākuma beigās dalījās Romāns, attiecinot to ne tikai uz gruzīnu, bet arī pārējām valodām.

„Pasākumu apmeklēju, jo mani interesē svešvalodas, īpaši gribēju dzirdēt portugāļu valodas prezentāciju,” stāsta apmeklētāja Liene. „Ļoti patika gruzīnu valodas prezentācija, kā arī esmu ļoti pozitīvās domās par Grieķijas vēstnieci, kas ar lielu entuziasmu stāstīja par savu dzimto valodu,” – tā Liene.

Šogad AEGEE-Ogre ar devīzi „No ziemeļiem uz dienvidiem, no austrumiem uz rietumiem” piedāvāja iepazīties ar valodām, kas no Ogres ved uz četriem debespušu virzieniem (somu, grieķu, gruzīnu, portugāļu), kā arī saskaņā ar jauno AEGEE vadošo projektu Beyond Europe - aiz Eiropas robežām (ķīniešu). EVD AEGEE-Ogre rīkoja jau trešo gadu.

AEGEE ir studentu organizācija, kas veicina sadarbību, komunikāciju un integrāciju starp jauniešiem Eiropā. AEGEE lokālās grupas izveidotas vairāk nekā 240 studentu pilsētās 43 Eiropas valstīs, padarot to par lielāko studentu organizāciju Eiropā. AEGEE-Ogre dibināta 2007. gadā un kopš tā laika regulāri organizē dažādus lokālus un starptautiskus projektus (EVD, Jāņi, Vasaras universitāte).

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv